Ozon-ը Հայաստանում գործարկում է արտոնյալ պայմաններով պատվերների տրամադրման կետեր
Ozon-ը Հայաստանում գործարկում է արտոնյալ պայմաններով պատվերների տրամադրման կետեր: Մարկետփլեյսն ընդլայնում է իր ներկայությունը երկրում եւ աջակցման հատուկ ծրագրի միջոցով նոր լոգիստիկ գործընկերներ ներգրավում:
Ծրագիրը ենթադրում է ֆիքսված վճարումներ այն ձեռնարկատեր գործընկերներին, որոնք պատվերների տրամադրման կետ կբացեն: Դա թույլ կտա ավելի ակտիվորեն զարգացնել ցանցը եւ հաճախորդների համար ավելի հարմարավետ դարձնել:
«Տարածաշրջանի ձեռնարկատերերը կկարողանան ընկերության պատվերների տրամադրման կետեր բացել արտոնյալ պայմաններով: Ozon-ի ֆրանշիզան մարկետփլեյսի վճարումներ եւ հատուցումներ չի ներառում, հակառակը՝ Ozon-ը գործընկերներին վճարում է ֆիքսված տոկոս շրջանառությունից, իսկ առաջնահերթ վայրերում երաշխավորում է ֆինանսական աջակցություն՝ բացման օրվանից սկսած առաջին վեց ամսվա ընթացքում:
Ֆինանսական աջակցության չափը կախված է տարածաշրջանից, որը հաշվի է առնում ցանցի լայն աշխարհագրությունը եւ փոքր ու մեծ քաղաքներում նման կետերի գործունեության համար պահանջվող տարբեր ծախսերը: Միեւնույն ժամանակ, բոլոր կետերը շրջանառության 4,7%-ի չափով վարձատրություն կստանան»,- ասել է ԱՊՀ-ում Ozon-ի գործընկեր լոգիստիկ ծրագրերի զարգացման գծով տնօրեն Հարություն Գաբրիելյանը:
Նրա խոսքով՝ մարկետփլեյսը կպարզեցնի նաեւ տարածքներին ներկայացվող պահանջները եւ հաշվի կառնի այդ տարածքների՝ հաճախորդին հարմար եւ մոտ գտնվելու հանգամանքը:

Ozon запускает пункты выдачи заказов по франшизе в Армении
Ozon запускает пункты выдачи заказов по франшизе в Армении. Маркетплейс расширяет присутствие в стране и привлекает новых логистических партнеров при помощи специальной программы поддержки.
Программа подразумевает фиксированные выплаты партнерам-предпринимателям, которые откроют пункт выдачи заказов. Это позволит активнее развивать сеть и сделать её еще ближе и удобнее для клиентов.
«Предприниматели в регионе смогут открывать пункты выдачи заказов компании по франшизе. Франшиза Ozon не предполагает выплат и роялти маркетплейсу, наоборот: Ozon платит партнерам фиксированный процент от оборота, а в приоритетных локациях гарантирует финансовую поддержку в первые полгода с момента открытия.
Размер финансовой поддержки зависит от региона, что справедливо учитывает широкую географию сети и разную стоимость затрат на содержание пункта в небольших и крупных городах. При этом все пункты будут получать вознаграждение в виде 4,7% от оборота», - сказал директор по развитию партнерских логистических программ Ozon в СНГ Арутюн Габрелян.
По его словам, маркетплейс упростит требования к помещениям и будет рассматривать большинство помещений с точки зрения их удобства и близости к клиенту.