Ամերիկյան որոշ խոշոր բանկեր $30 միլիարդի ավանդ են ներդրել First Republic Bank-ում՝ վերջինիս վարկային վարկանիշի իջեցումից հետո:ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է ֆինանսական հաստատությունների կողմից նախօրեին տարածված համատեղ հայտարարության մեջ։Չապահովագրված ավանդի համար գումար են հատկացրել Bank of America-ն, Citigroup-ը, JPMorgan Chase-ը, Wells Fargo-ն, Goldman Sachs-ը, Morgan Staney-ը: Ինչպես նշվում է հայտարարության մեջ, «այս ներգործությամբ ԱՄՆ խոշորագույն բանկերն իրենց վստահությունն են հայտնում First Republic-ին եւ տարբեր չափերի այլ բանկերին»՝ արտահայտելով նրանց օգնելու հանձնառությունը:«Տարածաշրջանային, միջին եւ փոքր բանկերը մեր ֆինանսական համակարգի առողջ գործունեությունն ապահովելու առանցքային օղակն են»,- նշված է փաստաթղթում։ 16.03.2023 | 17:31 Ամերիկյան First Republic Bank-ը դիտարկում է այդ թվում բիզնեսի վաճառքի հնարավորությունը Նախօրեին Bloomberg-ը հայտնել էր, որ ամերիկյան First Republic Bank-ը, որի բաժնետոմսերը Silicon Valley Bank-ի (SVB) հետ կապված իրավիճակի ֆոնին վերջին հինգ նստաշրջաններում էժանացել են գրեթե 70%-ով, այլ ռազմավարական տարբերակների հետ մեկտեղ դիտարկում է բիզնեսի վաճառքի հնարավորությունը: Բանկը ուսումնասիրում է նաեւ լրացուցիչ իրացվելիություն ներգրավելու հնարավորությունըS&P Global Ratings եւ Fitch Ratings վարկանիշային գործակալություններն իջեցրել են First Republic Bank-ի վարկանիշները մինչեւ սպեկուլյատիվ կատեգորիայի՝ բանկից ավանդների արտահոսքի պատճառով։ Շաբաթվա սկզբին Moody's-ը բանկի վարկանիշները տեղադրել է վերանայման՝ իջեցնելու հնարավորությամբ: Tweet Դիտում՝ 9720

Некоторые крупные американские банки разместили депозит на $30 млрд в First Republic Bank-е после снижения его кредитного рейтинга. Как передает ТАСС, об этом говорится в распространенном накануне совместном заявлении финансовых организаций.Деньги для незастрахованного депозита выделили Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Staney. Как указывается в заявлении, «этим действием крупнейшие банки США выражают доверие First Republic и другим банкам разных размеров», демонстрируя приверженность помогать им. «Региональные, средние и малые банки являются ключевым звеном в обеспечении здорового функционирования нашей финансовой системы»,- указывается в документе. 16.03.2023 | 17:31 Американский First Republic Bank рассматривает в том числе возможность продажи бизнеса Накануне агентство Bloomberg сообщило, что американский First Republic Bank, акции которого подешевели почти на 70% за последние пять сессий на фоне ситуации с Silicon Valley Bank (SVB), рассматривает возможность продажи бизнеса наряду с другими стратегическими вариантами. Банк также изучает возможность привлечения дополнительной ликвидности.Рейтинговые агентства S&P Global Ratings и Fitch Ratings понизили рейтинги First Republic Bank до уровней спекулятивной категории в связи с оттоком средств с депозитов в банке. Moody's ранее на этой неделе поместило его рейтинги на пересмотр с возможностью понижения. Tweet Просмотры 9692