Citigroup-ը՝ ԱՄՆ երրորդ խոշորագույն բանկը, 2022 թվականի համար բարձրացրել է գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջեյն Ֆրեյզերի (Jane Fraser) աշխատավարձը մինչեւ $24,5 միլիոն։Ինչպես հաղորդում է Frank Media-ն՝ վկայակոչելով Financial Times թերթը, արդյունքում նա դարձել է ԱՄՆ խոշոր բանկի միակ ղեկավարը, ով այդ ընթացքում աշխատավարձի բարձրացում է ստացել:Citi-ում մանրամասնել են, որ Ֆրեյզերի աշխատավարձը բաղկացած է $1,5 միլիոն հիմնական աշխատավարձից եւ $23 միլիոն բոնուսից, որը տրամադրվում է կանխիկ, բաժնետոմսերով հետաձգված վճարումների եւ գործունեության արդյունքներում մասնակցության մասնաբաժինների տեսքով:Citi-ի տնօրենների խորհրդում պարզաբանել են, որ Ֆրեյզերի աշխատավարձը որոշող գործոններ են եղել բանկի ներկայության կրճատումը Ռուսաստանում, ինչպես նաեւ Ավստրալիայում, Ֆիլիպիններում, Թաիլանդում, Մալայզիայում եւ Բահրեյնում բանկի մանրածախ 5 կառույցի վաճառքը: 01.06.2022 | 15:27 Citigroup-ը չի շտապում հեռանալ Ռուսաստանի շուկայից Միաժամանակ, այդ ընթացքում Goldman Sachs-ի գործադիր տնօրեն Դեւիդ Սոլոմոնի աշխատավարձը նվազել է գրեթե 30%-ով՝ մինչեւ $25 միլիոն։Morgan Stanley-ի ղեկավար Ջեյմս Գորմանի աշխատավարձը կրճատվել է մեկ տասներորդով՝ մինչեւ $31,5 միլիոն:JPMorgan Chase-ի գործադիր տնօրեն Ջեյմի Դայմոնի աշխատավարձը 2022 թվականին մնացել է անփոփոխ՝ $34,5 միլիոն։Bank of America-ի ղեկավար Բրայան Մոյնիհանին անցած տարի վճարել են $30 միլիոն, մինչդեռ 2021 թվականին նրա աշխատավարձը կազմել էր $32 միլիոն։ Tweet Դիտում՝ 7231

Citigroup - третий по величине банк в США, за 2022 год увеличил зарплату главному исполнительному директору Джейн Фрейзер (Jane Fraser) до $24,5 млн.Как передает Frank Media со ссылкой на газету Financial Times, в результате она стала единственным руководителем крупного банка США, получившим повышение зарплаты за этот период. В Citi уточнили, что зарплата Фрейзер состоит из базового оклада в $1,5 млн и бонуса в размере $23 млн, выплачиваемого в виде наличных денег, отсроченных платежей по акциям и долей участия в результатах деятельности.Совет директоров Citi пояснил, что факторами, определившими зарплату Фрейзер, стали сокращение присутствия банка в России, а также закрытие продажи пяти его потребительских компаний на Филиппинах, в Австралии, Таиланде, Малайзии и Бахрейне. 01.06.2022 | 15:27 Citigroup не спешит уходить с российского рынка Одновременно, за этот период зарплата исполнительного директора Goldman Sachs Дэвида Соломона упала почти на 30% - до $25 млн.Главе Morgan Stanley Джеймсу Горману сократили зарплату на одну десятую часть - до $31,5 млн.Зарплата исполнительного директора JPMorgan Chase Джейми Даймона в 2022 году не изменилась и составила $34,5 млн.Главе Bank of America Брайану Мойнихану в прошлом году заплатили $30 млн, в то время как в 2021 году его зарплата составляла $32 млн. Tweet Просмотры 7232