ԱՄՆ-ը կզգուշացնի Թուրքիային, Արաբական Միացյալ Էմիրություններին (ԱՄԷ) եւ Օմանին ամերիկյան շուկային հասանելիությունը կորցնելու ռիսկերի մասին, եթե անտեսվեն Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները։Ինչպես հաղորդում է Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսը՝ վկայակոչելով Reuters գործակալությունը, այս մասին կխոսի ահաբեկչության եւ ֆինանսական հետախուզության հարցերով ԱՄՆ ֆինանսների փոխնախարար Բրայան Նելսոնն (Brian Nelson) երեք երկիր այցի ժամանակ։«Անհատներն ու կազմակերպությունները, որոնք գործում են համապատասխան իրավասություններում, վտանգում են կորցնել հասանելիությունն ամերիկյան շուկաներին, եթե բիզնես վարեն պատժամիջոցների տակ գտնվող կազմակերպությունների հետ կամ չիրականացնեն պատշաճ ստուգումներ»,- Reuters-ին ասել է Ֆինանսների նախարարության մամուլի քարտուղարը:Նելսոնի այցը կտեւի հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը։ Ուղեւորության ընթացքում նա կհանդիպի իշխանության, ֆինանսական կազմակերպությունների եւ բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ։ 27.01.2023 | 10:30 ԱՄՆ-ը Թուրքիայից պահանջում է չսպասարկել ՌԴ ավիաընկերությունների Boeing-ները Նշվում է, որ այս երկրներում Նելսոնը կքննարկի պատժամիջոցները եւ արտահանման սահմանափակումները շրջանցելու Ռուսաստանի փորձերի դեմ պայքարելու ջանքերը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանում Իրանի «ապակայունացնող» գործողությունները եւ անօրինական ֆինանսական գործարքները։Պաշտոնյան կզգուշացնի բիզնեսին եւ բանկերին խուսափել գործարքներից, որոնք կարող են կապված լինել երկակի նշանակության տեխնոլոգիաների փոխանցման հետ եւ օգտագործվել Ռուսաստանի կողմից ռազմական նպատակներով, ասել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչը: Tweet Դիտում՝ 5946

США предупредят Турцию, Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ) и Оман о рисках потери доступа к американскому рынку в случае пренебрежения санкциями против России.Как передает российское издание Forbes со ссылкой на Reuters, об этом будет говорить замминистра финансов США по вопросам терроризма и финансовой разведки Брайан Нельсон (Brian Nelson) во время визита в эти страны.«Индивидуальные лица и организации, работающие в соответствующих юрисдикциях, рискуют потерять доступ к американским рынкам в случае ведения бизнеса с организациями под санкциями или отсутствия надлежащих проверок»,- заявил Reuters пресс-секретарь Минфина США. Визит Нельсона продлится с 29 января по 3 февраля текущего года. Во время поездки он встретится с представителями власти, финансовых организаций и бизнеса. 27.01.2023 | 10:30 США требуют от Турции не обслуживать самолеты Boeing российских авиакомпаний Чиновник обсудит в трех странах усилия по борьбе с попытками России обходить санкции и ограничения экспорта, а также «дестабилизирующие» действия Ирана в регионе и незаконные финансовые операции, анонсировало министерство. Нельсон предупредит бизнес и банки, что они должны избегать транзакций, которые могут быть связаны с передачей технологий двойного назначения и могут быть использованы Россией в военных целях, отметил представитель Минфина США. Tweet Просмотры 5941