Հեռուստաաստղ եւ մոդել Քիմ Քարդաշյանը մոտ ապագայում պատրաստվում է բացել SKKY Partners ներդրումային ընկերությունը։ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նախօրեին հայտնել է The Wall Street Journal-ը։ Պարբերականի տվյալներով՝ Քարդաշյանի բիզնես գործընկերը կլինի ներդրումային փորձագետ Ջեյ Սամոնսը, ով 16 տարի աշխատել է ամերիկյան Carlyle Group խոշորագույն ներդրումային հիմնադրամներից մեկում։Թերթը գրում է, որ SKKY Partners-ը ներդրումներ կկատարի այնպիսի ոլորտների ընկերություններում, ինչպիսիք են սպառողական ապրանքները, հյուրանոցային բիզնեսը, շքեղության առարկաները, թվային առեւտուրը, ժամանցը եւ մեդիաները: Նախատեսվում է, որ SKKY Partners-ն իր առաջին ներդրումը կկատարի մինչեւ տարեվերջ: Քարդաշյանն ու Սամոնսը չեն բացահայտել, թե որքան գումար ունեն ընկերության գործունեության համար։Ինչպես նշում է The Wall Street Journal-ը, սա Քարդաշյանի համար առաջին բիզնես նախագիծը չէ։ Մասնավորապես, նրա ընկերություններից մեկի՝ 2019 թվականին հիմնադրված ներքնազգեստի եւ հագուստի արտադրությամբ զբաղվող Skims-ի արժեքը հասել է $3,2 միլիարդի։ Այս տարի մոդելը թողարկել է մաշկի խնամքի միջոցների շարք։ 30.01.2022 | 19:57 Քիմ Քարդաշյանի կարողությունն ավելացել է 50%-ով 2021 թվականին Քարդաշյանն ընդգրկվել էր Forbes ամսագրի միլիարդատերերի ցուցակում, ներկայում նրա կարողությունը գնահատում է $1,8 միլիարդ։ Tweet Դիտում՝ 5993

Звезда реалити-шоу и фотомодель Ким Кардашьян собирается в ближайшее время открыть инвестиционную фирму SKKY Partners. Как передает ТАСС, об этом накануне сообщила газета The Wall Street Journal. По данным издания, бизнес-партнером Кардашьян станет эксперт по инвестированию Джей Сэммонс, который 16 лет работал в одном из крупнейших американских инвестиционных фондов Carlyle Group.Фирма будет осуществлять инвестиции в компании из таких секторов, как потребительские товары, гостиничный бизнес, предметы роскоши, цифровая торговля, развлечения и медиа, пишет газета. Планируется, что свою первую инвестицию SKKY Partners сделает до конца текущего года. Кардашьян и Сэммонс не обнародовали информацию, какими суммами они располагают для деятельности фирмы.Как отмечает The Wall Street Journal, для Кардашьян это уже не первый бизнес-проект. В частности, стоимость одной из ее компаний - Skims, занимающейся выпуском нижнего белья и одежды, которую она основала в 2019 году, - достигла $3,2 млрд. В этом году фотомодель запустила линейку продуктов по уходу за кожей. 30.01.2022 | 19:57 Состояние Ким Кардашьян увеличилось на 50% В 2021 году Кардашьян была включена в список миллиардеров, составляемый журналом Forbes, который в настоящее время оценивает ее состояние в $1,8 млрд. Tweet Просмотры 6011