Forbes USA-ի հաշվարկով՝ Քիմ Քարդաշյանի կարողությունն աճել է 50%-ով՝ շտկող ներքնազգեստ արտադրող Skims ընկերության վերջին գործարքից հետո։Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանդեսի փոխանցմամբ՝ հեռուստաաստղի կարողությունն աճել է $600 միլիոնով՝ հասնելով $1,8 միլիարդի։ Վերջին ներդրումային փուլում ընկերությունը ներգրավել է $240 միլիոն եւ ստացել $3,2 միլիարդ գնահատում։ Ապագայում Skims-ը կարող է քննարկել IPO անցկացնելու հնարավորությունը։ Skims-ը հիմնադրվել է երեք տարի առաջ, ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրենն է Յենս Գրիդը։ Forbes USA-ի տվյալներով՝ Քարդաշյանին է պատկանում բաժնետոմսերի մոտ 35%-ը (շուրջ $900 մլն): Նրա ներկայացուցիչը հրաժարվել է մեկնաբանություններից։ 06.04.2021 | 22:37 Քիմ Քարդաշյանն ընդգրկվել է Forbes-ի միլիարդատերերի վարկանիշում Ամերիկյան Forbes-ը Քիմ Քարդաշյանի կարողությունն առաջին $1 միլիարդ էր գնահատել 2021 թվականի ապրիլին։ Այն ժամանակ նրա կարողության մեծ մասը բաժին էր հասնում KKW Beauty կոսմետիկայի ընկերությունը, որը հեռուստաաստղը գործարկել էր 2017 թվականին: Tweet Դիտում՝ 5249

Состояние Ким Кардашьян увеличилось на 50%
Состояние Ким Кардашьян выросло на 50% после последней сделки ее бренда нижнего и корректирующего белья Skims, подсчитал Forbes USA.
Как сообщает российское издание Forbes, состояние телезвезды увеличилось на $600 млн - до $1,8 млрд. В ходе последнего инвестиционного раунда компания привлекла $240 млн и получила оценку $3,2 млрд. В будущем Skims может рассмотреть возможность выхода на IPO.
Skims была основана 3 года назад, соучредителем и генеральным директором компании является Йенс Грид. По оценке Forbes USA, Кардашьян принадлежит примерно 35% акций на сумму около $900 млн. Ее представитель отказался дать комментарии.
Американский Forbes впервые оценил состояние Ким Кардашьян в $1 млрд в апреле 2021 года. В то время большая часть ее состояния приходилась на косметическую компанию KKW Beauty, которую телезвезда запустила в 2017 году.