Բրիտանական InterContinental Hotels Group (IHG) ընկերությունը, որին պատկանում են Holiday Inn եւ Crowne Plaza հյուրանոցների ցանցերը, հայտարարել է Ռուսաստանում իր գործունեությունը դադարեցնելու մասին, հաղորդում է RBC-ն՝ վկայակոչելով ընկերության հայտարարությանը։«Ներկայում աշխատում ենք Ռուսաստանում բոլոր գործարքները դադարեցնելու ուղղությամբ՝ կապված Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի եւ ԵՄ-ի պատժամիջոցների փոփոխվող ռեժիմի, ինչպես նաեւ երկրում աշխատանքի ընթացիկ եւ աճող խնդիրների հետ»,- ասված է հայտարարության մեջ:Միաժամանակ, ընկերությունում նշել են, որ շարունակում են աջակցել աշխատակիցներին Ուկրաինայում եւ Ռուսաստանում։Մարտի 10-ին IHG-ն հայտարարել էր, որ դադարեցնում է ներդրումները, անշարժ գույքի հետ կապված գործունեությունը եւ նոր հյուրանոցների բացումը Ռուսաստանում, ինչպես նաեւ փակում է իր գրասենյակը Մոսկվայում։Ըստ EY-ի՝ Ռուսաստանում IHG-ն կառավարում է 29 հյուրանոց՝ 6,6 հազար սենյակ ընդհանուր ֆոնդով: Օպերատորը հյուրանոցային շուկայում երեք խոշորագույն միջազգային ցանցերից մեկն է: Ռուսաստանում ներկայացված են Crowne Plaza, InterContinental, Holiday Inn եւ Indigo բրենդները։ 04.06.2022 | 10:24 Ամերիկյան Marriott-ը լքում է ռուսաստանյան շուկան Հունիսի սկզբին ամերիկյան Marriott International հյուրանոցային ցանցը եւս հայտարարել էր Ռուսաստանում աշխատանքի դադարեցման մասին:«Մենք եկել ենք եզրակացության, որ ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի եւ ԵՄ-ի կողմից կիրառվող նոր սահմանափակումներն անհնարին կդարձնեն Marriott-ի գործունեության կամ հյուրանոցների ֆրանշիզայի շարունակությունը ռուսաստանյան շուկայում»,- նշված էր ընկերության հաղորդագրության մեջ։Ընկերությունում խոստովանել էին, որ գործունեության դադարեցման գործընթացը ռուսաստանյան շուկայում, որտեղ Marriott-ն աշխատում է արդեն 25 տարի, բարդ է: Tweet Դիտում՝ 5669

Британская компания InterContinental Hotels Group (IHG), которая владеет сетями отелей Holiday Inn и Crowne Plaza, сообщила о прекращении всей своей деятельности в России, передает RBC со ссылкой на заявление компании.«Сейчас мы работаем над прекращением всех операций в России в связи с меняющимися санкционными режимами Великобритании, США и ЕС, а также с текущими и растущими проблемами работы в стране»,- говорится в заявлении.При этом в компании отметили, что продолжают поддерживать сотрудников с Украины и из России.10 марта IHG объявила, что приостанавливает инвестиции, девелоперскую деятельность и открытие новых отелей в России, а также закрывает свой московский офис.Согласно данным EY, в России IHG управляет 29 отелями с суммарным фондом 6,6 тыс. номеров; оператор входит в тройку крупнейших международных сетей на гостиничном рынке. В стране представлены бренды Crowne Plaza, InterContinental, Holiday Inn и Indigo. 04.06.2022 | 10:24 Американская сеть Marriott уходит с российского рынка В начале июня американская сеть отелей Marriott International также заявила о приостановке всех своих операций в России.«Мы пришли к мнению, что новые ограничения, введенные США, Великобританией и ЕС, сделают невозможным продолжение деятельности Marriott или франшизы отелей на российском рынке»,- отмечалось в пресс-релизе компании. Процесс приостановки операций на российском рынке, где Marriott работает уже 25 лет, сложен, признали в компании. Tweet Просмотры 5681