“Փոստբանկ” հիմնելու ճանապարհին Էական առաջընթաց է գրանցվել”,- ասել է Հանս Բոոնը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հայփոստ” ընկերության գլխավոր տնօրեն Հանս Բոոնը ասել է, որ “Հայաստանում “Փոստբանկի” հիմնելու## ճանապարհին Էական առաջընթաց է գրանցվել”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին ասվում է հոկտեմբերի 9-ին նշվող Փոստի միջազգային օրվա առթիվ Հանս Բոոնի հղած ուղերձում: Նա տեղեկացրել է, որ շուտով ընկերությունը կսկսի իր հաճախորդներին մատուցել ապահովագրական ծառայություններ:
Հանս Բոոնը նաեւ ասել է, որ առաջիկայում “Հայփոստի” բոլոր բաժանմունքներում կգործարկվեն Blizko, Contact եւ Migom դրամական փոխանցումների համակարգերը:
Սեպտեմբերի վերջին Կենտրոնական բանկի խորհուրդը “Արմենիան Փոստբանկ” ՓԲԸ-ին արտոնագիր տրամադրելու նախնական համաձայնություն էր տվել:

«Достигнут существенный прогресс на пути основания в Армении «Постбанка», - сказал Ганс Боон
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор компании «Айпост» Ганс Боон заявил##, что «достигнут существенный прогресс на пути основания в Армении «Постбанка»».
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом говорится в обращении Ганса Боона в связи с предстоящим 9 октября Всемирным днем почты. Глава «Айпост» сообщил, что скоро компания начнет оказывать своим клиентам услуги страхования.
Ганс Боон также сказал, что в ближайшем будущем во всех отделениях «Айпост» будут задействованы системы денежных переводов Blizko, Contact и Migom.
В конце сентября Совет Центрального банка дал предварительное согласие на предоставление лицензии ЗАО «Армениан Постбанк».