ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանից 29 ֆիզիկական եւ 40 իրավաբանական անձանց նկատմամբ։ RBC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդվում է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության կայքում։Պատժամիջոցների ցուցակում ներառվել են Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի առաջին տեղակալ Քսենյա Յուդաեւան եւ «Открытие» բանկի վարչության նախագահ Միխայիլ Զադորնովը։Պատժամիջոցների ցանկում ընդգրկվել են նաեւ.- Միխայիլ Ալեքսեեւը՝ ՌԴ Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ,- Ալեքսեյ Սիմանովսկին՝ ՌԴ Կենտրոնական բանկի ղեկավարի խորհրդական,- Վլադիմիր Կոլիչեւը՝ ՌԴ ֆինանսների փոխնախարար,- Նադեժդա Չերկասովան՝ «ФК «Открытие» բանկի վարչության նախագահի տեղակալ,- Փոլ Գոլդֆինչը՝ «ФК «Открытие» բանկի դիտորդ խորհրդի անդամ,- Անատոլի Կարաչինսկին՝ ФК «Открытие» բանկի դիտորդ խորհրդի անդամ, IBS Group-ի նախագահ;- Իրինա Կրեմլեւան՝ ФК «Открытие» բանկի վարչության անդամ:Պատժամիջոցներ են սահմանվել նաեւ նոր՝ Hello վճարային համակարգի վճարային ենթակառուցվածքի ծառայությունների օպերատոր «Տրանսկապիտալբանկ»-ի նկատմամբ: 19.04.2022 | 14:43 Hello. Ռուսաստանում նոր վճարային համակարգ է ստեղծվել Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի ապրիլի 15-ին Ռուսաստանի Բանկը վճարային համակարգերի օպերատորների ռեեստրում էր ներառել նոր՝ Hello վճարային համակարգը:Այս վճարային համակարգի օպերատորը 2016 թվականին Մոսկվայում գրանցված «Խելլո» ՍՊԸ-ն է: Որպես վճարային ենթակառուցվածքի ծառայությունների օպերատոր հանդես է գալիս «Տրանսկապիտալբանկ»-ը: Tweet Դիտում՝ 4676

США ввели санкции в отношении 29 физических лиц и 40 юридических лиц из России. Как передает RBC об этом сообщается на сайте Министерства финансов США. В санкционные списки были включены первый заместитель председателя Центрального банка России Ксения Юдаева и председатель правления банка «Открытие» Михаил Задорнов.В санкционный список также попали:- Михаил Алексеев - заместитель председателя ЦБ РФ;- Алексей Симановский - советник главы ЦБ РФ;- Владимир Колычев - замминистра финансов РФ;- Надежда Черкасова - заместитель председателя правления банка «ФК «Открытие»;- Пол Голдфинч - член наблюдательного совета банка «ФК «Открытие»;- Анатолий Карачинский - член наблюдательного совета банка «ФК «Открытие», президент IBS Group;- Ирина Кремлева - член правления «ФК «Открытие».Также санкции были введены в отношении ПАО «Транскапиталбанк» - оператора услуг платежной инфраструктуры, которая предоставляется новой платежной системе Hello. 19.04.2022 | 14:43 Hello: В России появилась новая платежная система Напомним, что 15 апреля 2022 года Банк России внес платежную систему Hello в реестр операторов платежных систем. Оператором этой платежной системы является зарегистрированное в 2016 году в Москве ООО «Хелло». «Транскапиталбанк» выступает в качестве оператора услуг платежной инфраструктуры. Tweet Просмотры 4679