Ռուսաստանցի հաճախորդները, ովքեր բրոքերային հաշիվներ են բացել դանիական Saxo Bank-ում, ծանուցումներ են ստացել 2022 թվականի հունիսի 6-ից դրանց փակման մասին:RBC-ի փոխանցմամբ՝ նույն սահմանափակումները վերաբերում են Բելառուսի քաղաքացիներին։ Եթե Ռուսաստանի կամ Բելառուսի քաղաքացիները ԵՄ երկրներից մեկում ռեզիդենտ են, ապա նրանց հաշիվները չեն փակվի։ ԱՊՀ այլ երկրների ներդրողների հաշիվները կշարունակեն սպասարկվել նախկինի պես։Հաճախորդներին ուղղված նամակում Saxo Bank-ը տեղեկացնում է, որ «ստիպված է օգտվել նրանց հետ աշխատանքը դադարեցնելու իր իրավունքից»՝ Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցների պատճառով: Հաշիվները կփակվեն 2022 թվականի հունիսի 6-ից, մինչ այդ օգտատերերը կկարողանան հանել միջոցները կամ փոխանցել արժեթղթերը ցանկացած այլ բրոքերի, ասված է նամակում։Եթե ռուսաստանցի հաճախորդները չփակեն իրենց դիրքերը մինչեւ հունիսի 6-ը, բանկն ինքնուրույն կանի դա: Գումարն այս դեպքում կփոխանցվի վերջին հաշվին, որն օգտագործվել է Saxo Bank-ում բրոքերային հաշիվը համալրելու համար, պարզաբանվում է նամակում։ 02.12.2021 | 15:56 Saxo Bank-ի «ցնցող կանխատեսումները» 2022 թվականի համար Saxo Bank-ը հայտնի է իր ամենամյա «ցնցող կանխատեսումներով»։ 2022-ի համար այդ կանխատեսումները ենթադրում են այնպիսի իրադարձություններ, ինչպիսիք են գենդերային անհավասարությունից դժգոհ կին ներդրողների բանակի առաջացումը, սպառազինությունների նոր մրցավազքը եւ «սառը պատերազմը», ինչպես նաեւ Facebook-ի անկումը։Saxo Bank-ը նաեւ կանխատեսում էր, որ ճեղքումը բժշկության ոլորտում կավելացնի կյանքի տեւողությունը 25 տարով։ «2022-ին մեծ առաջընթաց է սպասվում ծերացման հետազոտության բազմաչափ մոտեցման հարցում: Բանկը կարծում է, որ կստեղծվի թերապեւտիկ միջոցների «կոկտեյլ», որը կկարգավորի գործընթացները բջիջների մակարդակում՝ երկարացնելու դրանց, հետեւաբար՝ ողջ օրգանիզմի կյանքը»։ Tweet Դիտում՝ 5114

Клиенты из России, открывшие брокерские счета в датском Saxo Bank, получили уведомления об их закрытии с 6 июня 2022 года. Как передает RBC, эти же ограничения распространяются и на граждан Белоруссии. Если у граждан России или Белоруссии есть резидентство в одной из стран Евросоюза, их счета не будут закрыты. Счета инвесторов из других стран СНГ продолжат обслуживаться в прежнем режиме.В письме к клиентам Saxo Bank сообщает, что «вынужден воспользоваться своим правом прекратить работу» с ними из-за санкций, введенных в отношении России. Счета будут закрыты с 6 июня 2022 года, до этого времени пользователи смогут вывести денежные средства, закрыть позиции или перевести бумаги к любому брокеру, уточняется в письме.Если до 6 июня клиенты из России не закроют позиции в Saxo Bank и не выведут денежные средства, банк сделает это самостоятельно. Деньги в таком случае будут переведены на последний счет, который использовался для пополнения брокерского счета в Saxo Bank, уточняется в письме. 02.12.2021 | 15:56 «Шокирующие предсказания» Saxo Bank-а на 2022 год Saxo Bank известен своими ежегодными «шокирующими прогнозами. На 2022 год прогнозы банка предполагают такие события, как появление женской армии инвесторов, недовольных гендерным неравенством, новая гонка вооружений и «холодная война», а также закат популярности Facebook.Saxo Bank также прогнозировал, что в этом году прорыв в медицине увеличит среднюю продолжительность жизни на 25 лет. «В 2022 году произойдет крупный прорыв в многофакторном подходе к исследованиям процессов старения. Банк считает, что появится «коктейль» из лечебных средств, регулирующий процессы на уровне клеток, чтобы продлить их жизнь и, следовательно, жизнь всего организма». Tweet Просмотры 5113