ՀայՓոստն ու Ճարտարապետության եւ շինարարության համալսարանը կհամագործակցեն
31.03.2022 | 16:04 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Հուշագրի համաձայն՝ ՀայՓոստում կկազմակերպվեն բաց դասեր, սեմինարներ եւ մասնագիտական քննարկումներ։
«Ուսանողները մեր ընկերության պրոֆեսիոնալ աշխատակիցների օգնությամբ կստանան պրակտիկ գիտելիքներ եւ ակտիվ կմասնակցեն վերաբրենդավորվող բաժանմունքների շինարարական աշխատանքներին: Լավագույն ուսանողներին հնարավորություն կտանք կարիերա սկսելու արագ տեմպերով զարգացող մեր ընկերությունում»,- ասել է ՀայՓոստի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:
Ճարտարապետության եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ռեկտոր Եղիազար Վարդանյանը նշել է, որ այսուհետ ուսանողներին հնարավորություն կտրվի իրենց մասնագիտական պրակտիկան անցկացնել ՀայՓոստում:
«Այն ոչ միայն կնպաստի մեր ուսանողների կրթական եւ ուսումնագիտական ծրագրերով պրակտիկ աշխատանքների կազմակերպմանը, այլեւ մեր երկու կողմերի՝ համալսարանի եւ ՀայՓոստի աշխատակիցների համար ստեղծագործական լայն հնարավորությունների հարթակ կձեւավորվի: Վստահ եմ, որ հուշագրով նախատեսված՝ տարբեր հարթակներում մասնագիտական քննարկումների, սեմինարների, բաց դասերի կազմակերպումը նպաստելու է գիտատեխնիկական ոլորտում նոր ու հետաքրքիր առաջարկների ձեւավորմանը»,- ասել է նա: