Pullman Living and Residences Yerevan-ը ապագա բնակիչներին ներկայացրեց բնակելի համալիրի showroom-ը
Ֆրանսիական Accor հյուրանոցային խմբի պրեմիում դասի Pullman բրենդը եւ «Տեխնոտուն» ընկերությունը 2025 թվականի դեկտեմբերի 13-ին գործընկերներին եւ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին հրավիրել էին Pullman Living and Residences Yerevan-ի պրեմիում դասի ցուցասրահի (showroom) բացմանը։
Ցուցասրահի բացումը ներկաներին հնարավորություն տվեց ոչ միայն պատկերացում կազմել բնակելի տարածքների մասին, այլեւ ծանոթանալ Pullman-ի փիլիսոփայությանը՝ բարձրորակ նյութեր, եվրոպական դիզայն, հանգիստ երանգներ եւ մտածված մթնոլորտ։ Միջոցառման տեղն ու ժամն այնպես էր ընտրվել, որ հյուրերը կարողանային գնահատել համալիրի բարձր դիրքի առավելությունները՝ վայելելով մայրամուտը։
Միջոցառման կազմակերպիչները նշեցին, որ առաջին անգամ Երեւանում միջազգային հյուրանոցային չափանիշները ներկայացվում են բնակելի համալիրի ձեւաչափով։ Pullman-ը, միջազգային հյուրընկալության իր փորձը տեղափոխելով բնակելի ոլորտ, խոշոր համաշխարհային քաղաքների՝ Փարիզի, Լոնդոնի, Դուբայի եւ Սինգապուրի փորձն ու էներգիան բերում է Երեւան։ Արդյունքում մայրաքաղաքում ձեւավորվում է բարձրակարգ ապրելակերպի նոր մոդել՝ միջազգային հյուրանոցային սպասարկման չափանիշներին համապատասխան կառուցված բնակելի համալիրի տեսքով։
Pullman Living and Residences Yerevan-ը զբաղեցնում է շուրջ 20 հազար քմ տարածք, որի միայն 20 տոկոսն է կառուցապատված, իսկ մնացած մասը նախատեսված է կանաչ գոտիների եւ հանգստի ենթակառուցվածքների համար։ Նախագիծը գտնվում է շինարարության ակտիվ փուլում, եւ այս պահին արդեն կառուցվել է 15 վերգետնյա հարկ։
Արոն Լիբինսոնը
Վրաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում Accor խմբի գործառնությունների գծով փոխնախագահ Արոն Լիբինսոնը համալիրի ապագա բնակիչներին եւ հյուրերին ծանոթացրեց Pullman բրենդի ստեղծման պատմությանը՝ նշելով, որ 19-րդ դարում Ջորջ Փուլմանը ստեղծեց լյուքս դասի վագոնի գաղափարը, որը ժամանակի ընթացքում դարձավ հարմարավետ ճանապարհորդության խորհրդանիշ։
«Pullman անվանումը մի ամբողջ դարաշրջան է ներկայացնում հյուրընկալության ոլորտում։ Accor խմբի համար Pullman-ը բացառիկ նշանակություն ունեցող բրենդ է՝ նույնիսկ այն պարագայում, երբ ընկերությունն ունի շուրջ քառասուն միջազգային ճանաչում ունեցող անուններ, այդ թվում Raffles-ը, Fairmont-ը եւ Երեւանում արդեն գործող ibis-ը։
Pullman-ն առանձնանում է իր պատմական ժառանգությամբ եւ ոլորտի զարգացման վրա ազդեցությամբ: Հպարտ եմ, որ Երեւանում կյանքի է կոչվում այս բացառիկ նախագիծը այս բրենդի ներքո, որը միավորում է հյուրանոցն ու բրենդավորված բնակարանները։ Այն սահմանում է բնակության եւ հյուրընկալության նոր չափանիշներ՝ թե՛ որակի, թե՛ ճարտարապետական լուծումների առումով»,– ասաց Արոն Լիբինսոնը:
Accor խմբի ներկայացուցիչը նաեւ շնորհակալություն հայտնեց նախագծի զարգացման գործընթացում ներգրավված թիմին՝ նշելով, որ այստեղ ձեւավորվում է քաղաքային նոր առանցք՝ տպավորիչ տեսարաններով․ «Նախագիծը մեծ հաջողություն կունենա, իսկ ներդրողները եւ բնակիչները կօգտվեն սեփականատերերի ակումբի եւ հատուկ արտոնությունների բոլոր հնարավորություններից»։
Նրա համոզմամբ՝ նման մասշտաբի նախագծերի ազդեցությունը մեծ է երկրի բիզնես մշակույթի եւ տնտեսության վրա։
«Բարձրակարգ բնակելի համալիրի եւ հյուրանոցային ենթակառուցվածքի համադրումը նպաստում է ճանապարհորդության եւ կյանքի որակի ընկալման փոփոխությանը՝ առաջարկելով միջազգային չափանիշներին համապատասխան ծառայություններ թե՛ գործարար, թե՛ զբոսաշրջային այցերի դեպքում։ Հայաստանում նման նախագծերը բարձրացնում են ճանապարհորդների ակնկալիքները եւ խթանում քաղաքային հյուրանոցային միջավայրի զարգացումը։ Պրեմիում սեգմենտը երկրում աստիճանաբար զարգանում է նոր որակական մակարդակով, որտեղ առաջնային է դառնում ոչ միայն գույքի սեփականությունը, այլեւ միջազգային համայնքին պատկանելու զգացողությունը՝ այն վերածելով կենսակերպի»,- նշեց Արոն Լիբինսոնը։
Միջոցառման ընթացքում ապագա բնակիչներին տրամադրվեցին Accor-ի հավատարմության ծրագրի Պլատինե կարգավիճակի քարտեր, որոնք ներառում են տարբեր արտոնություններ եւ համաշխարհային ճանապարհորդության հնարավորություններ: Ծրագրի շրջանակում սեփականատերերը ստանում են՝ Accor Live Limitless ծրագրի PLATINUM կարգավիճակ, VIP ամրագրման սպասարկում, որը աջակցում է ճանապարհորդությունների պլանավորմանը Accor խմբի հյուրանոցների եւ հանգստավայրերի գլոբալ ցանցում, սենյակի կարգի անվճար բարձրացում՝ աշխարհի ավելի քան 5700 հյուրանոցներում եւ հանգստավայրերում, 20% զեղչ լավագույն հասանելի սակագնից՝ ամբողջ աշխարհում մասնակից Accor հյուրանոցներում եւ հանգստավայրերում, տեղում տրամադրվող այլ առավելություններ եւ արտոնություններ։
Սա նշանակում է, որ Pullman Living and Residences Yerevan–ի բնակիչ դառնալը ենթադրում է ոչ միայն անշարժ գույքի ձեռքբերում, այլեւ մասնակիցը դառնալ Accor-ի միջազգային համայնքի:

22.12.2025 | 12:18 Главная страница / Новости / Статьи /
Премиальный бренд Pullman французской гостиничной группы Accor и компания «Технотун» пригласили партнеров и представителей СМИ на открытие премиального демонстрационного зала (showroom) Pullman Living and Residences Yerevan 13 декабря 2025 года.
Это дало посетителям возможность не только получить представление о жилых зонах, но и познакомиться с философией Pullman: высококачественные материалы, европейский дизайн, спокойные цвета и продуманная атмосфера. Место и время проведения мероприятия были выбраны таким образом, чтобы гости могли оценить преимущество расположения комплекса на возвышенности и насладиться закатом.
Организаторы мероприятия отметили, что впервые в Ереване международные стандарты гостиничного бизнеса представлены в формате жилого комплекса. Перенося свой опыт международного гостеприимства в жилой сектор, компания Pullman передает Еревану опыт и энергию крупнейших городов - Парижа, Лондона, Дубая и Сингапура. В результате в столице формируется новая модель высококлассного образа жизни в виде жилого комплекса, построенного в соответствии с международными стандартами гостиничного сервиса.
Pullman Living and Residences Yerevan занимает площадь около 20 тысяч квадратных метров, из которых застроено только 20 процентов, а остальная часть предназначена для зеленых зон и инфраструктуры отдыха. Проект находится в активной фазе строительства, и на данный момент уже возведено 15 наземных этажей.
Арон Либинсон
Вице-президент по операционной деятельности Accor в Грузии и странах СНГ Арон Либинсон познакомил будущих жильцов и гостей комплекса с историей бренда Pullman, отметив, что в XIX веке Джордж Пулман создал идею вагона класса люкс, который со временем стал символом комфортного путешествия.
«Название Pullman - целая эпоха в индустрии гостеприимства. Для группы Accor Pullman - это бренд исключительной важности, несмотря на то, что компания владеет примерно сорока всемирно известными брендами, включая Raffles, Fairmont и ibis, который уже работает в Ереване.
Pullman отличается своим историческим наследием и влиянием на развитие сферы гостеприимства. Я горжусь тем, что этот эксклюзивный проект воплощается в жизнь в Ереване под этим брендом, сочетающим в себе отель и брендированные апартаменты. Он устанавливает новые стандарты размещения и гостеприимства как с точки зрения качества, так и архитектурных решений», - сказал Арон Либинсон.
Представитель группы Accor поблагодарил команду, принимающую участие в разработке проекта, отметив, что здесь формируется новая городская ось с впечатляющими видами. «Проект будет иметь большой успех, и инвесторы и жильцы смогут воспользоваться всеми возможностями клуба собственников и особыми привилегиями».
Арон Либинсон выразил убеждение, что проекты такого масштаба оказывают большое влияние на деловую культуру и экономику страны.
«Сочетание высококлассного жилого комплекса и гостиничной инфраструктуры способствует изменению восприятия путешествий и качества жизни, предлагая услуги, соответствующие международным стандартам как для деловых, так и для туристических поездок. Такие проекты в Армении повышают ожидания путешественников и стимулируют развитие городской гостиничной среды. Премиум-сегмент в стране постепенно развивается на новом качественном уровне, где первостепенное значение приобретает не только владение недвижимостью, но и чувство принадлежности к международному сообществу, превращая его в образ жизни», - отметил Арон Либинсон.
В ходе мероприятия будущим жильцам были вручены карты статуса Платинум от Accor, предоставляющие различные привилегии и возможности для путешествий по всему миру. В рамках программы владельцы получают: статус Платинум в программе Accor Live Limitless, VIP-сервис бронирования, помогающий планировать поездки в глобальной сети отелей и курортов Accor, бесплатное повышение категории номера в более чем 5700 отелях и курортах по всему миру, 20% скидку на лучший доступный тариф в отелях и курортах Accor по всему миру, другие преимущества и привилегии на месте.
Это означает, что стать жильцом Pullman Living and Residences Yerevan – это не просто приобрести недвижимость, но и стать членом международного сообщества Accor.