«Ի պատասխան պատժամիջոցների՝ Մոսկվան կարող է կազմակերպել կիբեռհարձակումներ»
Ի պատասխան Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների՝ Մոսկվան կարող է կազմակերպել կիբեռհարձակումներ, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ կլոր սեղանի ժամանակ։ Ելույթի հեռարձակումը հրապարակվել է Twitter-ում։
ԱՄՆ առաջնորդի կարծիքով՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չէր սպասում, որ արեւմտյան երկրները՝ հանդես գալով  դեմ Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողության անցկացմանը, միասնական կլինեն Մոսկվայի նկատմամբ ձեռնարկվող միջոցներում, գրում է RBC-ն։
«Մենք պետք է զգուշավոր սպասենք, թե ինչ կլինի հետո։ Նա գիտի, որ ՆԱՏՕ-ի միասնական ճակատի հետ կապված ծանր հետեւանքներ են լինելու։ Ամենայն հավանականությամբ, ի պատասխան՝ նա կկիրառի կիբեռհարձակումներ»,- ասել է Բայդենը։
«Դաշնային կառավարությունն իր ներդրումն ունի՝ պատրաստվելու ռուսաստանյան հնարավոր կիբեռհարձակումներին: Մենք պատրաստ ենք օգնել մասնավոր հատվածի ընկերություններին գործիքակազմով եւ փորձով»,-ասել է Բայդենը Twitter-ում մեկ այլ հայտարարության մեջ:

Байден заявил, что в ответ на санкции Москва может устроить кибератаки
В ответ на антироссийские санкции Москва может устроить кибератаки, заявил президент США Джо Байден во время круглого стола с представителями бизнеса. Трансляция выступления была размещена в Twitter.
По мнению американского лидера, президент России Владимир Путин не ожидал, что западные страны, выступая против проведения на Украине специальной военной операции, будут едины в принимаемых против Москвы мерах, пишет RBC.
«Нам следует с осторожностью ожидать того, что последует. Он знает, что будут суровые последствия в связи с единым фронтом НАТО. Наиболее вероятно, что он в ответ использует кибератаки»,- заявил Байден.
«Федеральное правительство вносит свой вклад в подготовку к потенциальным российским кибератакам. Мы готовы помочь компаниям частного сектора инструментами и опытом»,-  говорится в другом заявлении Байдена в Twitter.