Վրաստանում հարցվածների մեծամասնությունը ճիշտ է համարել կառավարության որոշումը՝ չմիանալ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին։RBC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը, որի պատվերով վրացական GORBI ընկերությունը հարցում էր անցկացրել։Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին չմիանալու իշխանությունների որոշումը պաշտպանել է հարցվածների 64,5%-ը, իսկ 30,4%-ն այս քայլը սխալ է որակել։ Եվս 5,2%-ը դժվարացել կամ հրաժարվել է պատասխանել հարցին։Իսկ հարցին՝ արդյոք կառավարությունը ճի՞շտ է վարվել՝ չաջակցելով վրացի կամավորների Ուկրաինա ուղարկելուն, հարցվածների 60,5%-ը դրական է պատասխանել, մինչդեռ 31,8%-ը չի համաձայնվել այս որոշման հետ։ Եվս 7,7%-ը չի պատասխանել հարցին։ 25.02.2022 | 13:54 Ղարիբաշվիլին հայտարարել է, որ Վրաստանը չի մասնակցի ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցներին Փետրվարի 25-ին Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հայտարարել էր, որ երկրի իշխանությունները, ելնելով ազգային շահերից, չեն պատրաստվում մասնակցել Ռուսաստանի դեմ արեւմտյան երկրների տնտեսական եւ ֆինանսական պատժամիջոցներին Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով։«Ուզում եմ հստակ եւ միանշանակ հայտարարել, որ Վրաստանը, հաշվի առնելով մեր ազգային շահերը, չի պատրաստվում մասնակցել ֆինանսատնտեսական պատժամիջոցներին»,- ասել էր Ղարիբաշվիլին։ Tweet Դիտում՝ 5406

Большинство опрошенных в Грузии поддержали отказ от санкций против России
Большинство опрошенных жителей Грузии назвали правильными отказ правительства присоединиться к санкциям против России.
Как передает RBC, об этом сообщила телекомпания Imedi, по заказу которой грузинская компания GORBI провела соцопрос.
Решение властей не присоединяться к санкциям против России поддержали 64,5% опрошенных, а 30,4% назвали этот шаг неправильным. Еще 5,2% затруднились или отказались ответить на вопрос.
А на вопрос, верно ли поступило правительство, не поддержав отправку грузинских добровольцев на Украину, 60,5% респондентов ответили утвердительно, а 31,8% не согласились с этим решением. Еще 7,7% не ответили на вопрос.
25 февраля премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил, что власти Грузии, исходя из национальных интересов, не собираются участвовать в экономических и финансовых санкциях стран Запада, введенных против России из-за ситуации вокруг Украины.
«Я хочу четко и однозначно заявить, что Грузия с учетом наших национальных интересов не собирается участвовать в финансовых и экономических санкциях»,- отметил грузинский премьер.