ԱՄՆ-ը հնարավոր է համարում է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների ընդլայնումը՝ տնտեսության ավելի շատ ոլորտների ընդգրկմամբ, CBS-ին տված հարցազրույցում ասել է Սպիտակ տան Ազգային տնտեսական խորհրդի փոխտնօրեն Դյուլիպ Սինգհը։«Մենք կարող ենք ընդլայնել մեր պատժամիջոցներն՝ ավելի շատ թիրախներ ծածկելու համար։ Կիրառենք դրանք ավելի շատ ոլորտներում»,- Սինգհի խոսքերն է մեջբերում RBC-ն:Նա մանրամասնել է, որ դա նշանակում է, օրինակ, պատժամիջոցների ցուցակներում ավելի շատ բանկերի ընդգրկում։Նոր պատժամիջոցներ սահմանելու դեպքում, դրանք կազդեն Ռուսաստանի տնտեսության առանցքային ոլորտների՝ հիմնականում նավթագազային հատվածի վրա, հավելել է Սինգհը։ 16.03.2022 | 11:27 ԱՄՆ սենատորները կառաջարկեն պատժամիջոցներ կիրառել ՌԴ բոլոր բանկերի դեմ Հիշեցնենք, որ ամերիկացի սենատորները բանաձեւ են մշակում, որով նախատեսվում է պատժամիջոցների սահմանում ռուսաստանյան բոլոր բանկերի, այդ թվում՝ «Գազպրոմբանկ»-ի դեմ: Սենատորների կարծիքով՝ նման միջոցները պետք է Ռուսաստանին զրկեն նավթի ու գազի վաճառքից շահույթ ստանալու հնարավորությունից։«Չինաստանը կկարողանա նավթ գնել, սակայն հնարավորություն չի ունենա վճարել դրա դիմաց»,- կարծում է բանաձեւի համահեղինակ՝ սենատոր Ռիչարդ Բլումենտալը: Tweet Դիտում՝ 5003

CША допускают расширение санкций против России на большее число секторов экономики, заявил заместитель директора Национального экономического совета Белого дома Далип Сингх в интервью CBS.«Мы можем расширить наши санкции для покрытия большего числа целей. Применить их к большему числу секторов»,- приводит слова Сингха RBC.Он уточнил, что под этим подразумевается, например, включение большего количества банков в санкционные списки.В случае введения новых ограничений они будут затрагивать основные сектора российской экономики, в основном нефтегазовый, добавил Сингх. 16.03.2022 | 11:27 Сенаторы США предложат ввести санкции против всех российских банков Напомним, что американские сенаторы разрабатывают резолюцию о введении санкций против всех российских банков, в том числе, против «Газпромбанка». По мнению сенаторов, такие меры должны лишить Россию возможности получать прибыль от продажи нефти и газа. «Китай сможет купить нефть, но не сможет за нее заплатить»,- считает соавтор резолюции сенатор Ричард Блюменталь. Tweet Просмотры 5023