ՌԴ-ն լքած օտարերկրյա ձեռնարկությունները կարող են ենթարկվել արագացված սնանկացման
Ռուսաստանյան շուկան լքած օտարերկրյա ընկերությունների ձեռնարկությունները կարող են ենթարկվել արագացված սնանկացման մեխանիզմի։
Նման ընթացակարգը կիրականացվի երեքից մինչեւ վեց ամսվա ընթացքում, հայտարարել է ՌԴ ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը «Россия-24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
«Այժմ այն որոշումների մասին, որոնք կապված են ձեռնարկությունների փակման և ընկերությունների հեռանալու հետ։ Մենք դրա համար նախատեսել և մշակել ենք հատուկ մեխանիզմ՝ արագացված սնանկացման մեխանիզմ, ընկերության արագացված ժամանակավոր կառավարում և, համապատասխանաբար, այդ ընկերության վաճառքը նոր սեփականատերերին։ Նման մեխանիզմը կիրականացվի երեքից մինչեւ վեց ամսվա ընթացքում՝ կախված նրանից, թե ինչպես են տրամադրված այդ ընկերությունների սեփականատերերը»,- Սիլուանովի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը։

Ушедшие из РФ иностранные предприятия могут подвергнуться ускоренному банкротству
Предприятия иностранных компаний, которые ушли с российского рынка, могут быть подвергнуты механизму ускоренного банкротства.
Такая процедура будет осуществляться в период от трех до шести месяцев, заявил министр финансов РФ Антон Силуанов в интервью телеканалу «Россия-24».
«Теперь по тем решениям, которые связаны с закрытием предприятий и уходом компаний. У нас предусмотрен и разработан для этого особый механизм - механизм ускоренного банкротства, ускоренного временного управления компанией и, соответственно, продажи этой компании новым собственникам. Такой механизм будет осуществляться в период от трех до шести месяцев в зависимости от того, как настроены собственники таких компаний»,- приводит слова Силуанова агентство ТАСС.