Թուրքական Pegasus-ը դադարեցնում է բոլոր թռիչքները դեպի Ռուսաստան
Թուրքական Pegasus ավիաընկերությունը մարտի 13-ից 27-ը դադարեցնում է թռիչքները դեպի Ռուսաստան եւ հակառակ ուղղությամբ՝ Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի եւ դրա հետ կապված ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների ֆոնին, հաղորդում է Prime գործակալությունը՝ վկայակոչելով ընկերության հայտարարությունը։
«Եվրամիության համապատասխան կանոնակարգի համաձայն՝ պատժամիջոցներ եւ սահմանափակումներ են մտցվում՝ կապված դեպի ՌԴ եւ հակառակ ուղղությամբ չվերթերի ապահովագրության, վերաապահովագրության, լիզինգի, տեխնիկական սպասարկման հետ։ Այս պայմաններում գործառնական ռիսկերի պատճառով մեր բոլոր չվերթերը դեպի ՌԴ եւ հակառակ ուղղությամբ դադարեցվում են 2022 թվականի մարտի 13-ից մինչեւ մարտի 27-ը»,- ասված է ավիաընկերության կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ այն ուղեւորները, ովքեր այս ժամանակահատվածի համար տոմսեր են ձեռք բերել դեպի Մոսկվա, Սանկտ Պետերբուրգ, Միներալնիե Վոդի, Գրոզնի, Մախաչկալա եւ Կրասնոդար, կարող են դրանք կամ անվճար փոխանակել, կամ հետ ստանալ գումարը:
Հիշեցնենք, որ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» (AZAL) եւ «Buta Airways» ադրբեջանական ավիաընկերությունները մարտի 6-ից դադարեցրել են բոլոր թռիչքները դեպի Ռուսաստանի քաղաքներ։

Турецкая авиакомпания Pegasus приостанавливает все полеты в Россию
Турецкая авиакомпания Pegasus приостанавливает полеты в и из России с 13 по 27 марта на фоне ситуации вокруг Украины и введенных в этой связи антироссийских санкций, сообщает агентство «Прайм» со ссылкой на заявление компании.
«В соответствие с cоответствующим регламентом ЕС, вводятся санкции и ограничения, связанные со страхованием, перестрахованием, лизингом, эксплуатацией, техническим обслуживанием на рейсах в и из Российской Федерации. В связи с операционными рисками в этих условиях все наши рейсы из и в Российскую Федерацию приостанавливаются с 13 марта по 27 марта 2022 года»,- говорится в заявлении, опубликованном на сайте авиакомпании.
Отмечается, что пассажиры, которые приобрели билеты на даты в этот период в Москву, Санкт-Петербург, Минеральные Воды, Грозный, Махачкалу и Краснодар могут либо их бесплатно обменять, либо получить возврат денег.
Напомним, что азербайджанские авиакомпании «Азербайджанские авиалинии» (AZAL) и Buta Airways с 6 марта приостанавили все рейсы в города России․