ՎՏԲ-ն դասական խնայողական պրոդուկտների ռեկորդային պահանջարկ է գրանցում
Այս շաբաթվա սկզբից ռուսաստանյան ՎՏԲ բանկը՝ խնայողական պրոդուկտների տոկոսադրույքների բարձրացման ֆոնին, 1,2 տրիլիոն ռուբլի է ներգրավել ավանդների եւ կուտակային հաշիվների վրա, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով վարկային հաստատության հաղորդագրությունը։
«Փետրվարի 28-ից ի վեր ՎՏԲ-ն, ավանդների եւ կուտակային հաշիվների տոկոսադրույքների բարձրաձնելուց հետո, դասական խնայողական պրոդուկտներում ներգրավել է 1,2 տրիլիոն ռուբլի: Գրեթե 1 միլիոն հաճախորդի կողմից բացվել են ավանդներ եւ կուտակային հաշիվներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Բանկում հիշեցրել են, որ այս շաբաթ բարձրացվել են ինչպես ռուբլով, այնպես էլ արտարժույթով խնայողական պրոդուկտների տոկոսադրույքները։
«Դա հանգեցրեց դասական խնայողական պրոդուկտների ռեկորդային պահանջարկի. ընդհանուր առմամբ, շաբաթվա սկզբից ՎՏԲ-ի հաճախորդները բացել են գրեթե 1 միլիոն նոր ավանդ եւ կուտակային հաշիվ, որից 300 հազարը՝ մարտի 3-ին։ Այս շաբաթ վաճառքի կետերում եւ VTB Online-ում ամեն ժամ բացվում է ավելի քան 10 հազար խնայողական պրոդուկտ, իսկ օրական ավելի քան 300 միլիարդ ռուբլի է տեղաբաշխվում։ Սա վկայում է խնայողությունների տեղաբաշխման առումով բնակչության հետաքրքրության եւ բանկի նկատմամբ վստահության մասին»,- ընդգծել են բանկի են մամուլի ծառայությունում։

Российский Банк ВТБ с начала этой недели на фоне роста ставок по сберегательным продуктам привлек на вклады и накопительные счета 1,2 трлн рублей, передает ТАСС со ссылкой на сообщение кредитной организации.«ВТБ с 28 февраля, после повышения ставок по вкладам и накопительным счетам, привлек в классические сберегательные продукты 1,2 трлн рублей. Вклады и накопительные счета открыл почти 1 млн клиентов»,- подчеркивается в сообщении.В банке напомнили, что на этой неделе повысили ставки как по рублевым, так и валютным сберегательным продуктам. 24.02.2022 | 22:19 «ВТБ» проработал несколько планов противодействия ограничениям «Это привело к рекордному спросу на классические сберегательные продукты: всего с начала недели клиенты ВТБ открыли почти 1 млн новых вкладов и накопительных счетов, из них 300 тыс. - за 3 марта. Каждый час в точках продаж и в «ВТБ онлайн» на этой неделе открывается более 10 тыс. сберегательных продуктов, а за день размещается более 300 млрд рублей. Это говорит о заинтересованности населения в размещении сбережений и доверии к банку»,- подчеркнули в пресс-службе банка. Tweet Просмотры 9246