«ՎՏԲ»-ն սահմանափակումներին դիմակայելու մի քանի ծրագիր է մշակել
Պատժամիջոցների հերթական փուլը «ՎՏԲ» բանկի համար անակնկալ չի եղել, վարկային կազմակերպությունը մշակել է սահմանափակումներին դիմակայելու մի քանի ծրագիր՝ հաճախորդների համար բացասական հետեւանքները նվազագույնի հասցնելու համար։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է բանկի հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի հայտարարությունից հետո առ այն, որ Բրիտանիան պատժամիջոցներ է սահմանում «ՎՏԲ»-ի դեմ՝ ի պատասխան Ուկրաինայում Ռուսաստանի ռազմական գործողության։
«Պատժամիջոցները մեզ համար իրականություն են եղել վերջին մի քանի տարիների ընթացքում, եւ քաղաքական դրդապատճառներով հակառուսաստանյան պատժամիջոցների հաջորդ փուլն անակնկալ չէր: Մենք ժամանակ ունեինք դասեր քաղելու եւ պատրաստվելու ամենակոշտ սցենարին եւ մշակեցինք մի քանի ծրագիր պատժամիջոցներին հակազդելու համար, որպեսզի նվազագույնի հասցնենք մեր հաճախորդների համար բացասական հետեւանքները»,- ասված է «ՎՏԲ»-ի հայտարարության մեջ:

«ВТБ» проработал несколько планов противодействия ограничениям
Очередной раунд санкций не стал сюрпризом для банка «ВТБ», кредитная организация проработала несколько планов противодействия ограничениям для минимизации негативных последствий для клиентов.
Как передает ТАСС, об этом говорится в сообщении банка, опубликованном после заявления премьер-министра Великобритании Бориса Джонсона о том, что Британия вводит санкции против «ВТБ» в ответ на проводимую Россией военную операцию на Украине.
«Санкции для нас - реальность последних нескольких лет, и очередной раунд политически мотивированных антироссийских санкций не стал сюрпризом. У нас было время извлечь уроки и подготовиться к самому жесткому сценарию, мы проработали несколько планов противодействия санкциям таким образом, чтобы минимизировать негативные последствия для наших клиентов»,- подчеркивается в сообщении «ВТБ».