«Սբեր»-ի ղեկավար Գերման Գրեֆի նախաձեռնությամբ Ռուսաստանում ստեղծվել է ESG ազգային դաշինք, հաղորդում է Rusbase-ը։Դաշինքի ստեղծման մասին հայտարարել է Գրեֆը, դրա հիմնադրման վերաբերյալ որոշումը ստորագրվել է դեկտեմբերի 1-ին։Գրեֆի խոսքով՝ դաշինքի սկզբնական հիմնադիրները եղել են 28 ընկերություններ, որոնք ներկայացնում են տնտեսության 10 ոլորտ։ Այդ ընկերություններին բաժին է ընկնում ավելի քան 10 տրիլիոն ռուբլի շրջանառություն եւ Ռուսաստանի ՀՆԱ-ի 10%-ը։ Դաշինքի ստեղծման փաստաթղթի ստորագրմանը մասնակցել են ԱՖԿ «Սիստեմա»-ի, «Պոլյուսի»-ի, «Գազպրոմ նեֆտ»-ի, «Ռուսալ»-ի, «Ուրալկալիյ»-ի, X5 Group-ի եւ այլ ընկերությունների ներկայացուցիչներ։ 09.11.2021 | 14:33 IFRS Foundation-ը տեղեկատվության բացահայտման խաղի նոր կանոններ է սահմանում Դաշինքի խնդիրներից են, մասնավորապես, ESG փոխակերպման օրենսդրության ձեւավորումը, ESG նախագծերի հետ աշխատելու նորմատիվային բազայի եւ ստանդարտների ստեղծումը, ինչպես նաեւ աշխարհում ռուսաստանյան շահերը ներկայացնելու հետ կապված հարցերի ձեւավորումը: Գրեֆը նշել է, որ դաշինքը բաց է համագործակցության համար եւ կոչ է արել գործարարներին միանալ դրան։ Tweet Դիտում՝ 5136

По инициативе главы «Сбера» Германа Грефа в России создан национальный ESG-альянс, передает Rusbase.О создании альянса заявил Герман Греф, решение об его учреждении подписано 1 декабря.По словам Грефа, первоначальными учредителями альянса стали 28 компаний, представляющие 10 отраслей экономики. На эти компании приходится свыше 10 трлн рублей оборота и 10% российского ВВП.Сообщается, что на подписании документа о создании альянса присутствовали представители АФК «Система», «Полюс», «Газпром нефть», «Русал», «Уралкалий», X5 Group и других компаний. 09.11.2021 | 14:33 IFRS Foundation внедряет новые правила игры в области раскрытия информации Среди задач, которыми будет заниматься альянс, ставятся, в частности, формирование законодательства, стимулирующего рынок к ESG-трансформации, создание нормативной базы и стандартов работы с ESG-проектами, а также формирование вопросов, связанных с лоббированием российских интересов в мире. Греф отметил, что альянс является открытым и призвал бизнес присоединиться к нему. Tweet Просмотры 5116