Moody’s վարկանիշային գործակալությունը “Արդշինինվեստբանկին” Ba1/Ba3/NP/D վարկանիշներ է շնորհել
Երեւան /Մեդիամաքս/. Moody’s վարկանիշային գործակալությունը “Արդշինինվեստբանկին”## շնորհել է երկարաժամկետ “Ba1” ու կարճաժամկետ “Not Prime” վարկանիշները` հայկական դրամով ավանդների համար, եւ երկարաժամկետ “Ba3” ու կարճաժամկետ “Not Prime” վարկանիշները` արտարժույթային ավանդների համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում, Moody’s-ը “Արդշինինվեստբանկին” շնորհել է նաեւ ֆինանսական կայունության “D-” վարկանիշը (“BFSR”), ինչը պայմանավորված է բանկի աճող կայուն եկամտաբերությամբ եւ ֆինանսական արդյունավետությամբ:
“Արդշինինվեստբանկի” վարչության նախագահ Արամ Անդրեասյանը նշել է, որ վարկանիշները բանկին թույլ կտան կապիտալի միջազգային շուկաներից միջոցներ ներգրավել:

Рейтинговое агентство Moody’s присвоило «Ардшининвестбанку» рейтинги Ba1/Ba3/NP/D
Ереван /Медиамакс/. Рейтинговое агентство Moody’s присвоило «Ардшининвестбанку» долгосрочный «Ba1»## и краткосрочный «Not Prime» рейтинги по вкладам в местной валюте и долгосрочный «Ba3» и краткосрочный «Not Prime» рейтинги по вкладам в иностранной валюте.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, Moody’s присвоило «Ардшининвестбанку» рейтинг финансовой стабильности («BFSR») «D-» , что обусловлено стабильно растущей прибыльностью банка и его финансовой эффективностью.
Председатель правления «Ардшининвестбанка» Арам Андреасян отметил, что рейтинги позволят банку привлекать средства с международных рынков капитала.