Kuwait Finance House-ն եւ «Ադրբեջանական ներդրումային ընկերությունը» կհիմնեն համատեղ ներդրումային հիմնադրամ
17.07.2008 | 16:23 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Kuwait Finance House-ն եւ «Ադրբեջանական ներդրումային ընկերությունը» /ԱՆԸ/ կհիմնեն համատեղ ներդրումային հիմնադրամ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով «Տրենդը», այդ մասին տեղեկացրել է ԱՆԸ գործադիր տնօրեն Անար Ահունդովը: Հիմնադրամի կապիտալը կազմելու է $20 մլն, որոնցից ԱՆԸ-ի մասնաբաժինը կազմելու է $5 մլն, իսկ մնացած միջոցները ներդնելու է Քուվեյթի ֆինանսական տունը:
ԱՆԸ-ի եւ Kuwait Finance House-ի համատեղ հիմնադրամը կյանքի է կոչելու ներդրումային նախագծեր Ադրբեջանում:

Kuwait Finance House и «Азербайджанская инвестиционная компания» учредят совместный инвестиционный фонд
17.07.2008 | 16:23 Главная страница / Новости /
Kuwait Finance House и ОАО «Азербайджанская инвестиционная компания» (АИК) зарегистрируют совместный инвестиционный фонд.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Тренд, об этом сообщил исполнительный директор АИК Анар Ахундов. Капитал фонда составит $20 млн, из которых доля участия АИК составит $5 млн., а остальные средства будут вложены Кувейтским финансовым домом.
Совместный фонд АИК и Kuwait Finance House будет реализовывать инвестиционные проекты в Азербайджане.