ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նոր առաջարկը՝ Mazda եւ Suzuki ավտոմեքենաներ ձեռք բերելու համար
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը,  Mazda ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչ «Սքայ Մոթորս» ՍՊԸ-ի եւ Suzuki ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչ «Մագյար Ավտո» ՍՊԸ-ի հետ համատեղ, մեկնարկում է ավտովարկավորման նոր ծրագիր՝ առաջարկելով հաճախորդներին ձեռք բերել նոր՝ Mazda եւ Suzuki ավտոմեքենաներ՝ առավել բարելավված պայմաններով եւ պարզեցված ընթացակարգով:
Համագործակցության շրջանակում բանկն առաջարկում է ձեւակերպել ավտովարկ՝ սկսած 10% կանխավճարից, տարեկան 13.5-14.5% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 16% -18.8%): Վարկի նվազագույն գումարը կազմում է 1 միլիոն, առավելագույնը` 28 միլիոն ՀՀ դրամ: Ավտովարկ ձեւակերպելիս հաճախորդը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից ստանում է ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն վարկի գործողության ողջ  ընթացքում:
Վարկային հայտի դիտարկման միջնորդավճար նախատեսված չէ (գործում են վարկի տրամադրման եւ սպասարկման այլ միջնորդավճարներ):
«Բանկի եւ ավտոսրահի համագործակցության շրջանակում վարկով ավտոմեքենա գնելու գործընթացն առանձնանում է իր պարզությամբ, հարմարավետությամբ եւ վարկի տրամադրման որոշման արագ կայացմամբ: Հաճախորդները կարող են ավտովարկի հայտ ներկայացնել անմիջապես ավտոսրահում՝ չայցելելով բանկի մասնաճյուղեր:
Ավտոմեքենայի առքուվաճառքի գործարքն իրականացվում է ավտոսրահում՝ հաճախորդի ընդամենը մեկ այցի ընթացքում:
Ունենալով երկար տարիների փորձ ավտովարկավորման շուկայում եւ հաշվի առնելով տվյալ պրոդուկտի պահանջարկը բնակչության շրջանում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մշակել շահավետ եւ գրավիչ առաջարկներ հաճախորդների համար` ապահովելով ցանկալի մեքենայի հասանելիություն եւ սպասարկման հարմարավետություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ավտովարկի պայմանների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում, բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարով, ինչպես նաեւ այցելելով ավտոսրահի պաշտոնական կայք՝ https://www.mazdaarmenia.am/ եւ https://www.suzuki.am/ հղումներով կամ զանգահարելով (+374) 11-71-17-11 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает новые условия для приобретения автомобилей Mazda и Suzuki
Банк ВТБ (Армения), совместно с официальными представителями автомобилей «Mazda» в Армении - ООО «Скай Моторс» и автомобилей «Suzuki» - ООО «Магяр Авто», запускает новую программу автокредитования, предлагая клиентам приобрести новые автомобили марок «Mazda» и «Suzuki» по улучшенным условиям и по максимально упрощенной процедуре.
В рамках сотрудничества банк предлагает оформить кредит с предоплатой всего от 10%, по процентной ставке 13.5 - 14.5% годовых (эффективная процентная ставка 16% - 18.8%). Минимальная сумма кредита составляет 1 млн, максимальная сумма - 28 млн драмов РА. Оформляя кредит на приобретение автомобиля, клиент получает КАСКО страхование от Банка ВТБ (Армения) на весь срок действия кредита.
Комиссия за рассмотрение заявки не предусмотрена (действуют иные комиссии за выдачу и обслуживания кредита).
«Процесс покупки автомобиля в кредит в рамках сотрудничества между банком и автосалоном, отличают простота, удобство и быстрое принятие решение по кредиту. Клиенты могут подать заявку на автокредит непосредственно в автосалоне, не посещая филиалы банка. Решение о выдачи кредита принимается за несколько часов.
Сделка купли-продажи автомобиля осуществляется в рамках единственного визита клиента в автосалон, непосредственно между автосалоном и клиентом.
Имея многолетний опыт на рынке автокредитования и учитывая востребованность продукта среди населения, Банк ВТБ (Армения) продолжает разрабатывать выгодные и максимально привлекательные предложения для клиентов, тем самым обеспечивая доступность желаемого автомобиля и комфорт в обслуживании»,- отмечается в сообщении.
Подробную информацию об условиях продукта можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения), в филиалах банка  или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87, а также посетив официальный сайт автосалона по ссылкам https://www.mazdaarmenia.am/ и https://www.suzuki.am/ или позвонив по телефонному номеру  (+374) 11-71-17-11.