2021 թվականին ռուսաստանցիները գրեթե 5 միլիարդ ռուբլի են ծախսել Թուրքիայում անշարժ գույք գնելու համար, հայտնում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով Turk.Estate պորտալը: Ամեն ամիս Ռուսաստանի քաղաքացիները երկրում գնում են հարյուրավոր բնակարաններ, տներ եւ այլ անշարժ գույք:Միայն ապրիլին ռուսաստանցիները Թուրքիայում գնել են 402 անշարժ գույք՝ դրանց վրա ծախսելով 1,42 միլիարդ ռուբլի: 2021 թվականի հունվարից ապրիլ ընկած ժամանակահատվածում նրանք գնել են 1,34 հազար բնակարան, տուն եւ այլ անշարժ գույք: Ընդհանուր առմամբ, այդ ուղղությամբ ծախսվել է մոտ 4,74 միլիարդ ռուբլի:2021 թվականի ապրիլին Թուրքիայում վաճառվել է 95,8 հազար անշարժ գույք: Վաճառքների ծավալը մարտի համեմատ 14%-ով պակաս էր, սակայն 124%-ով գերազանցել է 2020 թվականի ապրիլի ցուցանիշները: 01.06.2021 | 09:18 Ռուսաստանը եւս 3 շաբաթ թռիչքներ չի իրականացնի դեպի Թուրքիա Մեկ քառակուսի մետրի միջին արժեքը երկրում հասել է 3,1 հազար թուրքական լիրայի (27,3 հազար ռուբլի): Բնակելի գույքի միջին արժեքը կազմել է 404,7 հազար թուրքական լիրա (3,5 միլիոն ռուբլի): Tweet Դիտում՝ 2520

В 2021 году россияне потратили на приобретение недвижимости в Турции почти 5 млрд рублей, сообщает Լenta.ru со ссылкой на портал Turk.Estate. Ежемесячно российские граждане покупают в стране сотни квартир, домов и прочих объектов.Только в апреле россияне приобрели в Турции 402 объекта недвижимости, потратив на это 1,42 миллиарда рублей. В период с января по апрель 2021-го они купили в стране 1,34 тыс. квартир, домов и других объектов недвижимости. В совокупности на это было потрачено около 4,74 млрд рублей.Всего в Турции за апрель 2021-го было реализовано 95,8 тыс. объектов недвижимости. Объем продаж снизился на 14 процентов по сравнению с мартом, но превысил показатели апреля 2020-го на 124 процента. 01.06.2021 | 09:18 Россия еще на 3 недели продлила приостановку авиарейсов в Турцию Средняя стоимость квадратного метра в стране достигла отметки в 3,1 тысячи турецких лир (27,3 тысячи рублей). Средняя стоимость жилого объекта составила 404,7 тысячи турецких лир (3,5 миллиона рублей). Tweet Просмотры 2497