S7 ավիաընկերությունը մինչեւ այս տարվա ամառային սեզոնի ավարտը չեղարկել է դեպի Թուրքիա չվերթերը՝ այս ուղղության անորոշության պատճառով, RBC-ին ասել է S7 Group-ի մամուլի քարտուղար Իրինա Դունկովան:«Մենք պատրաստ կլինենք վերսկսել վաճառքը, երբ էպիդեմիոլոգիական վիճակը վերադառնա բնականոն հունի եւ ավիահաղորդակցությունը վերականգնվի»,- ասել է նա:Դունկովան ավելացրել է, որ թռիչքները չեղարկվել են մինչեւ հոկտեմբերի 30-ը ներառյալ, երբ ավարտվում է 2021 թվականի ամառային նավիգացիոն շրջանը:Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «Աերոֆլոտ»-ը հայտարարել էր հունիս ամսվա համար դեպի Թուրքիա տոմսերի վաճառքի դադարեցման մասին՝ չվերթների հնարավոր չեղարկումների պատճառով ուղեւորներին անհարմարություններ չպատճառելու նպատակով: 05.05.2021 | 12:04 Թուրքիան ամեն կերպ ձգտում է «բացել» Անթալիան ռուս զբոսաշրջիկների համար Ապրիլի կեսին Ռուսաստանը որոշում էր կայացրել սահմանափակել Թուրքիայի հետ կանոնավոր եւ չարտերային թռիչքները մեկուկես ամսով՝ ապրիլի 15-ից հունիսի 1-ը՝ Cօvid-19 հիվանդության դեպքերի աճի պատճառով։Իսկ արդեն մայիսի սկզբին Ռուսաստանում Թուրքիայի դեսպան Մեհմեթ Սամսարը հայտարարել էր, որ Թուրքիան, հաշվի առնելով երկրում համավարակային իրավիճակի զարգացումները, պատրաստ կլինի վերականգնել ավիափոխադրումները Ռուսաստանի հետ հունիսի 1-ին։ Tweet Դիտում՝ 2993

S7 Airlines отменила рейсы в Турцию до конца летнего сезона
Авиакомпания S7 отменила рейсы в Турцию до конца летнего сезона этого года из-за неопределенности по данному направлению, сообщила RBC пресс-секретарь S7 Group Ирина Дунькова.
«Мы будем готовы возобновить продажи, как только эпидемиологическая обстановка нормализуется, и авиасообщение будет восстановлено»,- уточнила она.
Дунькова добавила, что рейсы отменены до 30 октября включительно, когда заканчивается летний период навигации 2021 года.
Напомним, что ранее «Аэрофлот» сообщил о прекращении продаж билетов в Турцию на июнь, чтобы не создавать неудобства пассажирам в связи с возможными отменами рейсов.
В середине апреля Россия решила ограничить регулярное и чартерное авиасообщение с Турцией на полтора месяца - с 15 апреля по 1 июня. Решение было принято из-за роста заболеваемости Cօvid-19 в Турции.
А уже в начале мая посол Турции в РФ Мехмет Самсар заявил, что Турция, с учетом развития эпидемической ситуации в стране, будет готова к 1 июня восстановить авиасообщение с Россией.