Թուրքիայի իշխանությունները ապրիլի 29-ից մայիսի 17-ը երկրում համատարած լոքդաուն են մտցնում՝ կապված կորոնավիրուսի տարածման հետ: Այս մասին այսօր հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը: «Բոլոր գրասենյակները, աշխատավայրերը, բացառությամբ ՆԳՆ-ի կողմից առանձին նշվածների, փակ կլինեն: Միջքաղաքային ուղեւորությունները կիրականացվեն պարտադիր թույլտվությամբ, հասարակական տրանսպորտը կաշխատի 50% ծանրաբեռնվածությամբ»,- Էրդողանի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը:Նրա խոսքով՝ այդ միջոցների նպատակն է «նվազեցնել կորոնավիրուսի դեպքերը օրական մինչեւ 5 հազար»: 25.04.2021 | 10:42 Անթալիան առանց ռուսների․ տապալվող ամառվա երկու պատճառները Լոքդաունի պայմաններում կչեղարկվեն դասերը դպրոցներում եւ մանկապարտեզներում: Մնացած ուսումնական հաստատությունները կանցնեն կրթության հեռահար ձեւաչափի, քննությունները կհետաձգվեն: Կպահպանվեն պարետային ժամի պայմանները երեկոյան եւ գիշերային ժամերին: Հյուրանոցները կդադարեն ամրագրումներ կատարել եւ կմտցնեն խիստ կարանտինային ռեժիմ:Վերջին օրերին Թուրքիայում հիվանդացողների օրական աճը հասել է 40-50 հազարի: Tweet Դիտում՝ 3171

Власти Турции вводят с 29 апреля до 17 мая полный локдаун на территории страны в связи с распространением коронавируса. Об этом заявил сегодня президент Реджеп Тайип Эрдоган. «Все офисы, рабочие места, кроме отдельно оговоренных со стороны МВД, будут закрыты. Междугородные поездки будут осуществляться по обязательному разрешению, общественный транспорт будет работать с 50-процентной загруженностью»,- приводит слова Эрдогана агентство ТАСС. По его словам, целью этих мер является «снижение темпов заболеваемости коронавирусом до 5 тыс. случаев в сутки». 25.04.2021 | 10:42 Анталия - без россиян։ две причины отмены туристического сезона В условиях локдауна будут также отменены занятия в школах и детсадах. Остальные учебные заведения перейдут на удаленную форму обучения, будут отложены экзамены. Сохранятся условия комендантского часа в вечернее и ночное время. Отели прекратят оформление брони и введут жесткий карантинный режим.В последние дни суточный прирост числа заболевших в Турции достигал 40-50 тыс. Tweet Просмотры 3159