Goldman Sachs-ի վերլուծաբանները կազմել են զեկույց, որում պատմել են բանկում աշխատանքային պայմանների մասին: Նրանք բողոքում են շաբաթական 98-105 ժամ աշխատելու անհրաժեշտությունից, ինչպես նաեւ իրենց ֆիզիկական եւ հոգեկան վիճակի վատթարացումից, հաղորդում է Frank Media-ն:Հարցմանը մասնակցել են Goldman Sachs-ում առաջին տարին աշխատող 13 վերլուծաբան։ Ստացված տվյալների հիման վրա նրանք զեկույց են կազմել՝ նկարագրելով Ուոլ Սթրիթում աշխատանքային պայմանները:Ինչպես պարզվել է, հարցվածների 77%-ն իրենց զգում են «աշխատավայրում դաժան վերաբերմունքի զոհ»: Բացարձակապես բոլորն ասել են, որ իրենց աշխատանքային գրաֆիկը ազդել է ընտանիքի եւ ընկերների հետ հարաբերությունների վրա: 16.03.2021 | 09:29 Goldman Sachs-ը խիստ տարբերվող կանխատեսում է արել ԱՄՆ տնտեսության աճի վերաբերյալ Հարցվածների հոգեկան վիճակը բանկում աշխատելու ընթացքում 10 բալանոց սանդղակով վատթարացել է 8,8-ից մինչեւ 2,8, իսկ ֆիզիկականը`9-ից մինչեւ 2,3: «Առանց աշխատանքի մնալու հեռանկարն ինձ ավելի քիչ է վախեցնում, քան այն, թե ինչ կարող է պատահել իմ մարմնի հետ, եթե շարունակեմ այս ապրելակերպը»,- ասել է հարցվածներից մեկը:Ընկերությունից եւ իրենց աշխատանքից գոհունակության մակարդակը հարցվածները գնահատել են 10-ից 2 բալ, իսկ իրենց կյանքից՝ 10-ից 1 բալ։ Հարցվածների մեծ մասը հայտարարել է վեց ամսվա ընթացքում աշխատանքի վայրը փոխելու իրենց պատրաստակամության մասին:Բոլոր հարցվածներն «անիրատեսական են» համարել աշխատանքի համար ներկայացվող վերջնաժամկետները, իսկ հարցվածների 92%-ը նշել է, որ իրենց վերադասները հրաժարվել են նշանակված հանդիպումներից, 50%-ն էլ բողոքել անհիմն հանրային քննադատությունից: 12.03.2021 | 09:38 Քառօրյա աշխատանքային շաբաթ. կողմ եւ դեմ Աշխատակիցների կողմից հնչեցված առաջարկությունների թվում են` առավելագույն աշխատանքային ժամանակը շաբաթական 80 ժամով սահմանափակելը եւ մեկ շաբաթ առաջ հաճախորդների հետ կարեւոր հանդիպումներ նշանակելը, բանակցային հրամանների նախապես (12 ժամ առաջ) հաստատելն ու վերջին պահին շնորհանդեսների փոփոխությունից հրաժարվելը: Հարցման մասնակիցները նաեւ կարծում են, որ կրտսեր բանկիրներից չպետք է պահանջվի որեւէ աշխատանք կատարել ուրբաթ երեկոյան ժամը 21: 00-ից հետո կամ ամբողջ շաբաթ օրվա ընթացքում` առանց նախնական համաձայնության, եւ դա պետք է բացառություն լինի:Վերլուծաբանների շնորհանդեսը տպավորել է գործատուներին: Goldman Sachs-ի ղեկավարությունը միջոցներ է ձեռնարկում ծանրաբեռնվածությունը նվազեցնելու համար, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով խնդրին ծանոթ բանկի թոփ մենեջերին:«Մենք գիտակցում ենք, որ մեր աշխատակիցները շատ են ծանրաբեռնված, քանի որ մենք ուժեղ բիզնես ունենք, դրա ծավալները հասել են պատմական մակարդակի»,- Reuters-ը մեջբերում է Goldman-ի խոսնակ Նիկոլ Շարփի հայտարարությունը: Tweet Դիտում՝ 3080

Новые аналитики Goldman Sachs составили презентацию, в которой рассказали об условиях труда в банке. Они жалуются на необходимость работы по 98-105 часов в неделю, а также на ухудшение физического и психического состояния, сообщает Frank Media.В опросе приняли участие 13 аналитиков, работающих в Goldman Sachs первый год. На основе полученных данных они составили презентацию с описанием условий работы на Уолл-Стрит.Как выяснилось, 77% респондентов чувствуют себя «жертвой жестокого обращения на рабочем месте». Абсолютно все заявили, что их рабочий график сказался на их отношениях с семьей и друзьями. 16.03.2021 | 09:29 Goldman Sachs дал слишком оптимистичный прогноз относительно роста экономики США Душевное самочувствие опрошенных по 10-балльной шкале за время работы в банке ухудшилось с 8,8 до 2,8, а физическое - с 9-и до 2,3. «Перспектива оказаться без работы меня меньше пугает, чем то, что может произойти с моим телом, если я буду продолжать такой образ жизни»,- заявил один из респондентов.Уровень удовлетворенности компанией и своей работой в ней респонденты в среднем оценили на 2 балла из 10-и, а своей жизнью - на 1 из 10-и. Большинство опрошенных заявили о готовности сменить место работы в течение полугода.Все респонденты назвали «нереальными» дедлайны в работе, а 92% опрошенных указали на отказ их начальства от назначенных встреч, 50% - на необоснованную публичную критику. В числе озвученных сотрудниками предложений - ограничение максимально рабочего времени 80 часами в неделю и планирование важных встреч с клиентами на неделю вперед, предварительное утверждение переговорных команд (за 12 часов) и отказ от изменения презентаций в последнюю минуту. Также участники опроса считают, что не следует ожидать от младших банкиров исполнения какой-либо работы после 21:00 в пятницу или в течение всей субботы без предварительного одобрения, и это должно быть исключением.Презентация аналитиков произвела впечатление на работодателей. Руководство Goldman Sachs принимает меры, чтобы снизить рабочую нагрузку, сообщает Bloomberg со ссылкой на знакомого с вопросом топ-менеджера банка.«Мы осознаем, что наши люди очень загружены, потому что у нас сильный бизнес, его объемы достигли исторического уровня»,- приводит Reuters заявление пресс-секретаря Goldman Николь Шарп. Tweet Просмотры 3112