Սինգապուրը հետաձգում է Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի անցկացումը
Սինգապուրի իշխանությունները հայտարարել են Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի (WEF) անցկացման ժամկետի փոփոխության մասին. միջոցառումը, որն ի սկզբանե պետք է տեղի ունենար մայիսին, կկայանա ընթացիկ տարվա օգոստոսին, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կազմակերպիչները հանդես են եկել առաջարկով հետաձգել ֆորումը մինչեւ օգոստոսի 17-20-ը` կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հետ կապված միջազգային ճանապարհորդությունների շարունակական սահմանափակումների պատճառով: Սինգապուրի կառավարությունը հասկանում է WEF-ի առջեւ ծառացած մարտահրավերները եւ համաձայնել է հետաձգել միջոցառումը»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Անցած տարեվերջին հաղորդել էինք, որ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումը, որն ավանդաբար կազմակերպվում է շվեյցարական Դավոսում, այս տարի առաջին անգամ կանցկացվի Սինգապուրում:
«2021թ. հանդիպման վայրի փոփոխությունը արտացոլում է Ֆորումի առաջնահերթությունը մասնակիցների եւ ընդունող համայնքի առողջության եւ անվտանգության ապահովման հարցում»,- ասել էր WEF-ի  գործադիր տնօրեն Էդրիան Մոնկը:

Сингапур переносит время проведения Всемирного экономического форума
Власти Сингапура объявили о переносе на август Всемирного экономического форума (ВЭФ), который первоначально должен был пройти в мае, сообщает ТАСС.
«Организаторы обратились с предложением перенести форум на 17-20 августа из-за сохраняющихся ограничений на международные поездки, связанные с борьбой с коронавирусом. Правительство Сингапура понимает вызовы, с которыми сталкивается ВЭФ, и согласилось на перенос»,- подчеркивается в заявлении.
В конце прошлого года cообщали, что Всемирный экономический форум, традиционно проходящий в швейцарском Давосе, в этом году будет впервые проведен в Сингапуре.
«Изменение места проведения встречи 2021 года отражает приоритет, который Форум отдает обеспечению здоровья и безопасности участников и принимающей общины»,- отмечал исполнительный директор ВЭФ Эдриан Монк.