ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել նոր առաջարկով դրամական փոխանցումների ոլորտում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հանդիսանալով առաջատարներից մեկը դրամական փոխանցումների ծավալով` իր հաճախորդներին առաջարկում է միջազգային դրամական փոխանցումների լայն հնարավորություններ:
Բանկում սպասարկվում են արագ դրամական փոխանցումների 6 համակարգեր՝ MoneyGram, Unistream, IntelExpress, БЭСТ, ConversеTransfer, Telcell:
«Իր հաճախորդներին մշտապես առաջարկելով սպասարկման նոր եւ հարմարավետ պայմաններ՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է IntelExpress համակարգի միջոցով արտարժութային  փոխանցումների ՀՀ դրամով վճարման ծառայությունը: Տվյալ ծառայությունը թույլ է տալիս արտերկրից իրականացնել արտարժույթով փոխանցումներ IntelExpress համակարգով՝ փոխանցված գումարը ՀՀ դրամով ստանալու հնարավորությամբ: Այդ նպատակով ուղարկողը փոխանցումն իրականացնելիս պարզապես նշում է գումարի տրամադրման եղանակը՝ ՀՀ դրամով:
Վրաստանից IntelExpress դրամական փոխանցումների համակարգով առկա է նաեւ Վրաստանի ազգային արժույթով եւ ՀՀ դրամով դրամական փոխանցումներ իրականացնելու հնարավորություն՝ դրանով իսկ ստացողին ընձեռելով փոխանցման գումարը ՀՀ դրամով ստանալու հնարավորություն:
Վերոնշյալ հնարավորությունների շնորհիվ՝ փոխանցումը կատարելիս փոխանցողը տեղեկացվում է ՀՀ դրամով վճարման ենթակա գումարի մասին, որը հաշվարկվում է  համակարգի՝ փոխանցման պահին գործող ներքին փոխարժեքով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Դրամական միջոցների փոխանցման սակագինը կազմում է  1-ից մինչեւ 3% (կախված ուղարկող երկրից):
IntelExpress արագ դրամական փոխանցումների համակարգը հաճախորդին հնարավորություն է ընձեռում արագ եւ հուսալի տարբերակով 10 րոպեի ընթացքում գումար փոխանցել իր հարազատներին, բարեկամներին, ընկերներին՝ աշխարհի ավելի քան 44 երկրներ:
Իր հաճախորդների հարմարավետությունն առավելագույնս ապահովելու նպատակով՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է բարելավել իր հեռահար ծառայությունները եւ հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում դրամական փոխանցումներ ստանալ հետեւյալ ծառայություններից որեւէ մեկի միջոցով՝ առանց մասնաճյուղեր այցելելու անհրաժեշտության․
•    լրացնելով կարճ օնլայն հայտ բանկի կայքում
•    զանգահարելով բանկի Կոնտակտային կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով
•    պատվիրելով հետադարձ զանգ բանկի կայքում
•    Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով
•    Telcell վճարային տերմինալների միջոցով
•    ուղարկելով դիմում Mobile/Internetbanking հավելվածներով:
Պարբերաբար դրամական փոխանցումներ ստացող հաճախորդներին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է օգտվել VTB-Transfer հատուկ քարտից, որը հաճախորդին նաեւ տալիս է հնարավորություն՝ քարտին փոխանցումը մուտքագրվելու պահին փոխանցված գումարները արտոնյալ փոխարժեքով փոխարկելու, փոխանցված գումարը բանկի բանկոմատներից ՀՀ դրամով անվճար ստանալու, փոխանցված գումարը բանկի մասնաճյուղերում արտարժույթով կանխիկ անվճար ստանալու, ինչպես նաեւ՝ մինչեւ 1 մլն դրամ վարկային գիծ ստանալու հնարավորություն:
Բանկի դրամական փոխանցումների համակարգերի մասին մանրամասն  տեղեկատվություն կարելի է ստանալ բանկի կայքից, բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) выступил с новым предложением в области быстрых денежных переводов
Банк ВТБ (Армения), являясь одним из лидеров по объемам денежных переводов в Армении, предлагает своим клиентам широкие возможности для осуществления международных денежных переводов.
В банке обслуживаются 6 систем быстрых денежных переводов: MoneyGram, Unistream, IntelExpress, БЭСТ, Conversе Transfer, Telcell.
«Постоянно предлагая своим клиентам новые удобные условия обслуживания, Банк ВТБ (Армения) запустил услугу выплаты валютных переводов клиентам по системе IntelExpress в драмах РА. Данная услуга позволяет осуществить денежные переводы по системе IntelExpress в иностранной валюте из за границы, с возможностью выплаты суммы перевода в драмах РА. Для этого отправитель при переводе лишь указывает условие выплаты в драмах РА.
Для денежных переводов IntelExpress из Грузии имеется также возможность отправки в национальной валюте Грузии или в драмах РА, тем самым предоставляя получателю возможность получения суммы перевода в драмах РА.
Благодаря вышеуказанным возможностям, при осуществлении перевода отправитель уведомляется об эквивалентной сумме в драмах РА, подлежащей выплате, которая рассчитывается по внутреннему курсу системы, действующему на момент осуществления перевода»,- отмечается в сообщении.
Комиссия за перевод денежных средств составляет от 1 до 3% (в зависимости от страны отправителя).
Система быстрых денежных переводов IntelExpress дает клиенту возможность максимально оперативно и надежно в течение 10-и минут отправлять денежные средства в более чем 44 страны мира.
В целях обеспечения максимального комфорта своих клиентов, Банк ВТБ (Армения) продолжает совершенствовать свои дистанционные услуги и предоставляет возможность клиентам получать денежные переводы на карты банка по различным платежным системам без необходимости посещения филиалов, посредством одного из следующих дистанционных каналов:
•    заполнив короткую онлайн заявку на сайте банка
•    позвонив в Контактный центр банка по номеру 87-87
•    заказав обратный звонок на сайте банка
•    с помощью услуги Видео банк
•    с помощью платежных терминов Telcell
•    отправив заявку через приложение Mobile/Internet banking.
Клиентам, регулярно получающим денежные переводы, Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться специальной картой VTB-Transfer, которая дает клиентам также возможность конвертации сумм денежных переводов по льготному курсу в момент зачисления перевода, бесплатного обналичивания суммы перевода в драмах РА из банкоматов банка, бесплатного получения суммы перевода в наличной инвалюте в филиалах банка, а также возможность получения кредитной линии до 1 млн драмов РА.
Подробную информацию о системах денежных переводов банка можно узнать по этой ссылке, в филиалах банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.