Սբերբանկը չորրորդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է ՌԴ ամենաթանկարժեք բրենդը
Brand Finance միջազգային վարկանիշային գործակալության վարկածով՝ Սբերբանկը չորրորդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Ռուսաստանի ամենաթանկարժեք բրենդը։
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամուլի կենտրոնը, Սբերբանկի բրենդի արժեքը կազմել է 840,2 մլրդ ռուբլի։
Russia 50 վարկանիշի առաջատարների հնգյակում են՝ «Գազպրոմ»-ը, «Լուկոյլ»-ը, «Ռոսնեֆտ»-ը եւ «Ռուսական երկաթուղիներ»-ը։
Brand Finance-ը նշում է, որ բանկը շարունակում է գերազանցել հաճախորդների սպասումները՝ ընդլայնելով իր էկոհամակարգը։ Ռազմավարական գործընկերության, ինչպես նաեւ նոր բիզնեսների ձեռքբերման շնորհիվ Սբերբանկը դարձել է մուտքի միասնական հարթակ իր հաճախորդների համար եւ առաջարկում է ոչ միայն բանկային պրոդուկտներ, այլեւ ծառայություններ լոգիստիկայի, զվարճանքների, կրթության, առողջապահության եւ այլ բնագավառներում։
«Մեր բրենդի արժեքի բարձր գնահատականը՝ Սբերբանկի ամբողջ թիմի աշխատանքի եւ մեր հաճախորդների վստահության արդյունքն է։ Մենք հպարտանում ենք նման գնահատականով, բայց նաեւ հասկանում ենք, որ կանգ առնելու իրավունք չունենք եւ միայն մշտապես առաջ շարժվելու շնորհիվ կկարողանանք իրականացնել առավել հավակնոտ եւ ֆանտաստիկ նախագծեր՝ մեր հաճախորդների կյանքն ավելի հեշտ ու հարմարավետ դարձնելու համար»,- նշել է Սբերբանկի նախագահ Գերման Գրեֆը։
Banks.am-ը նշում է, որ Brand Finance վարկանիշի 50 առաջատար ռուսաստանյան բրենդերի ընդհանուր արժեքը կազմում է 4,65 տրլն ռուբլի։ Սակայն, ինչպես կարծում են Brand Finance-ի վերլուծաբանները, կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ռուսաստանյան ամենաթանկարժեք եւ ճանաչելի բրենդերի արժեքը կարող է նվազել 743,5 մլրդ ռուբլով։ Իսկ համաշխարհային 500 ամենաթանկարժեք բրենդերի արժեքը կարող է կրճատվել $1 տրլն-ով։

Четвертый год подряд Сбербанк признан самым дорогим брендом России
По версии международного рейтингового агентства Brand Finance, четвертый год подряд Сбербанк признан самым дорогим брендом России.
Как сообщает пресс-центр банка, стоимость бренда Сбербанка составила 840,2 млрд руб.
В пятерке лидеров рейтинг Russia 50 - «Газпром», «Лукойл», «Роснефть» и РЖД.
Brand Finance отмечает, что банк продолжает превосходить ожидания клиентов, расширяя свою цифровую экосистему. Благодаря стратегическому партнерству и сделкам по приобретению новых бизнесов, Сбербанк стал единой точкой входа для своих клиентов и предлагает им не только банковские сервисы, но и услуги в сфере логистики, развлечений, образования и здравоохранения, а также юридические и бизнес-услуги.
«Высокая оценка стоимости нашего бренда - это результат работы всей команды Сбербанка и как следствие того доверия, которое оказывают нам клиенты. Мы гордимся таким признанием, но понимаем, что останавливаться не имеем права и только постоянное движение вперед позволит нам реализовывать самые амбициозные планы и самые фантастические проекты с тем, чтобы ежедневно делать жизнь наших клиентов проще и комфортнее»,- отметил президент Сбербанка Герман Греф.
Banks.am отмечает, что общая стоимость 50-и ведущих российских брендов рейтинга Brand Finance составляет 4,65 трлн рублей. Однако, как считают эксперты Brand Finance, стоимость самых дорогих и узнаваемых российских брендов может снизиться на 743,5 млрд млрд рублей из-за пандемии COVID-19. А потеря стоимости 500 самых дорогих мировых брендов может достигнуть $1 трлн.