Թրամփ. III եռամսյակում մեր ՀՆԱ-ն կլինի ամենաբարձրը մարդկության պատմության մեջ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը The Washington Times թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ 2020թ. երրորդ եռամսյակում երկրի ՀՆԱ-ն կլինի ամենաբարձրը մարդկության պատմության մեջ:
«Մենք չորս ամիս ունենք մինչեւ ընտրություններ: Ամեն ամիս մենք ավելի բարձր ենք գնում:  Երրորդ եռամսյակում մեր ՀՆԱ-ն ամենաբարձրը կլինի մարդկության պատմության մեջ: Եվ դուք տեսնում եք, որ ամեն ինչ կարգավորվում է»,- ասել է Սպիտակ տան ղեկավարը:
Միաժամանակ, պարբերականը բերում է գործազրկությանը վերաբերող շաբաթական զեկույցը, համաձայն որի երկրում մուտքագրվել է գործազրկության նպաստի 1,5 մլն նոր հայտ: «Սա հայտերի նվազման 11-րդ շաբաթն է, այնուամենայնիվ այս ցուցանիշը երկու անգամ գերազանցում է նախահամավարակային ռեկորդը»,- գրում է թերթը:
Banks.amհիշեցնում է, որ Կենտրոնական բանկի գործառույթներն իրականացնող ԱՄՆ Դաշնային պահուստային համակարգի (FRS) նախագահ Ջերոմ Փաուելն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակում ԱՄՆ ՀՆԱ-ն կարող է կրճատվել 20-30%-ով, իսկ գործազրկության մակարդակը հասնել 20-25%-ի։

Президент США Дональд Трамп в интервью газете The Washington Times заявил, что в третьем квартале 2020 года ВВП страны будет самым высоким в истории человечества.«У нас есть четыре месяца до выборов. Мы каждый месяц идем все выше и выше. В третьем квартале будет самый высокий ВВП в истории человечества. И вы видите, что все обустраивается»,- сказал глава Белого дома. Одновременно, газета приводит еженедельный отчет по безработице, согласно которому в стране было выявлено 1,5 млн новых заявок по безработице. «Это была 11-ая неделя снижения числа заявок, тем не менее, этот показатель более чем в два раза превышает предыдущий рекорд до начала пандемии»,- пишет газета. 18.05.2020 | 11:07 Пауэлл։ ВВП США во втором квартале может сократиться на 20-30% Banks.am напоминает, что согласно прогнозам председателя Федеральной резервной системы (ФРС) США, выполняющей функции центрального банка страны, Джерома Пауэлла, ВВП Соединенных Штатов во втором квартале текущего года может сократиться на 20-30%, а уровень безработицы - достичь 20-25%. Tweet Просмотры 5339