Ֆինանսական ծառայությունների հարցերով ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի նպատակային խումբը նախատեսում է քննարկել ԱՄՆ դոլարի թվային անալոգի կիրառման հարցը:Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն, լսումների պաշտոնական թեման է «Ինկլյուզիվ բանկինգը համավարակի ժամանակ. երկրի Կենտրոնական բանկի օգտահաշիվների (FedAccounts) եւ թվային գործիքների օգտագործումը՝ վճարումների շուկան բարելավելու նպատակով»: Հանդիպման հյուրերից է Ապրանքային ֆյուչերսներով առեւտրի հանձնաժողովի (CFTC) նախկին նախագահ Կրիստոֆեր Ջանկարլոն: Նա գլխավորում է ԱՄՆ Թվային դոլարի հիմնադրամը, որի ներկայացուցիչները վերջերս ներկայացրել են ամերիկյան ազգային կրիպտոարժույթի նախագիծը (whitepaper): 02.06.2020 | 14:35 ԱՄՆ-ում ներկայացվել է թվային դոլարի նախագիծը Նշվում է, որ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ֆինանսական հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Մաքսին Ուոթերսը հանդիսանում է Facebook-ի Libra կրիպտոնախագծի հիմնական հակառակորդներից մեկը: Կարգավորիչների կողմից stablecoin-ի քննադատության ֆոնին Մարկ Ցուկերբերգը փորձել էր փոխել իշխանությունների վերաբերմունքը նախագծի վերաբերյալ: Նա Libra-ն ներկայացրել էր որպես այնպիսի նախագիծ, որը կարող է պատասխան հանդիսանալ Չինաստանի ազգային կրիպտոարժույթի գործարկմանը: Նշենք նաեւ, որ թվային դոլարի գործարկումը առաջարկում են իրագործել գործող ֆինանսական համակարգի շրջանակում՝ առանց դրանում որեւէ հեղափոխական փոփոխություն մտցնելու: Նախագծի ներկայացուցիչների խոսքով՝ ազգային արժույթի կրիպտոտարբերակի աշխատանքը կկազմակերպվի օրենքի բոլոր պահանջներին համապատասխան: Tweet Դիտում՝ 5857

Целевая группа Комитета Палаты представителей США по финансовым услугам планирует обсудить возможность перехода на работу с цифровым аналогом доллара США.Как сообщает Bloomchain.ru, официальная тема мероприятия - «Инклюзивный банкинг в период пандемии: использование аккаунтов Центробанка страны (FedAccounts) и цифровых инструментов для улучшения рынка платежей». Одним из гостей встречи станет бывший председатель Комиссии по торговле товарными фьючерсами (CFTC) Кристофер Джанкарло. Он возглавляет Фонд цифрового доллара США, представители которого недавно презентовали whitepaper криптоверсии американской национальной валюты. 02.06.2020 | 14:35 В США представлен проект цифрового доллара Отмечается, что председатель Комитета Палаты представителей США по финансовым услугам - Максин Уотерс является один из главных противников запуска криптопроекта Facebook - Libra. На фоне критики стейблкоина со стороны регуляторов Марк Цукерберг попытался изменить отношение властей к инициативе. Он представил Libra как проект, который может стать ответом США на запуск национальной криптовлаюты Китая.Отметим также, что запуск цифрового доллара предлагают реализовать в рамках действующей финансовой системы, без внесения в нее каких-либо революционных изменений. Работа криптоверсии национальной криптовалюты, по словам представителей проекта, будет организована в соответствии со всеми требованиями закона. Tweet Просмотры 5871