Լուկաշենկո. Մենք չենք կարող Ռուսաստանից տնտեսապես կախված լինել
Մեկ երկրի շուկայից կախվածության խնդիրը պետք է վերջնականապես լուծել: Մենք չենք կարող անգամ եղբայրական Ռուսաստանից 50-55%-ով կախված լինել: Մենք պետք է դիվերսիֆիկացնենք շուկաները:
Ինչպես հաղորդում է բելառուսական Belta գործակալությունը, այս մասին այսօր հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն՝ կառավարության նոր կազմը ներկայացնելու արարողության ժամանակ:
Նա հիշեցրել է, որ նախկինում արդեն ընդունված են եղել որոշումներ՝ դեպի մերձավոր եւ հեռավոր արտասահմանյան երկրներ արտահանման զարգացման անհրաժեշտության, նոր շուկաների որոնման մասին, եւ այդ ուղղությամբ անհրաժեշտ է ապահովել լուրջ առաջընթաց:

Лукашенко: Мы не можем экономически зависеть от России
Проблему зависимости от рынка одной страны следует решить окончательно. Мы не можем даже от братской России зависеть на 50-55%. Мы должны диверсифицировать рынки.
Как сообщает белорусское агентство Belta, об этом заявил сегодня президент Беларуси Александр Лукашенко в ходе представления нового состава правительства
Он напомнил, что ранее уже были приняты решения о необходимости развития экспорта в страны ближнего и дальнего зарубежья, поиска новых рынков, и в этом направлении нужны серьезные подвижки.