Յունիբանկն առաջարկում է անհպում Visa քարտեր
Յունիբանկն առաջակում է օգտվել Visa անհպում քարտերից, որոնց միջոցով կարելի է կատարել վճարումներ ապրանքների եւ ծառայությունների դիմաց` քարտը պարզապես մոտեցնելով տերմինալին:
«Կորոնավիրուսի համաճարակի պայմաններում Visa payWave տեխնոլոգիայով անհպում  քարտերը հաճախորդներին հնարավորություն են տալիս կատարել գնումներ ավելի անվտանգ եղանակով՝ առանց քարտը երրորդ անձանց փոխանցելու: Քարտապանը վճարումը  կատարում է   ինքնուրույն: Մինչեւ 20 000 դրամ գործարքների դեպքում PIN կոդ չի պահանջվում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Իր հաճախորդների հարմարության համար Յունիբանկը թողարկում է Visa դուալ բազմարժութային քարտեր, որոնք կարելի է օգտագործել եւ անհպում եւ սովորական եղանակով: Քարտապանները կարող են օգտվել նաեւ Յունիբանկի մոբայլ հավելվածից, ինչը հնարավորություն է տալիս ցանկացած պահի իրականացնել բանկային գործարքներ ՝ առանց տնից դուրս գալու: Մոբայլ հավելվածը կարելի է  ներբեռնել App Store-ից կամ Google Play-ից:
«Յունիբանկը միշտ ակտիվ զարգացրել է անկանխիկ վճարումների մշակույթը Հայաստանում՝ հարմար եւ ժամանակակից ծառայություններ մատուցելով քարտապաններին: Հայաստանում թողարկված Visa քարտերի թվով առաջատար դիրքի համար Յունիբանկը Largest Visa Issuance in Armenia անվանակարգում արժանացել է Visa միջազգային վճարային համակարգի մրցանակին»,- նշել են բանկում:

Юнибанк предлагает бесконтактные карты Visa
Юнибанк предлагает клиентам оформить бесконтактные карты Visa, с помощью которых можно совершить платежи простым прикосновением к терминалу. Для оплаты за товары и различные услуги клиенту достаточно поднести свою карту к терминалу на кассе торговой точки и необходимая сумма будет списана со счета карты.
«В условиях пандемии коронавируса бесконтактные карты предоставляют возможность клиентам совершать покупки более безопасным способом, не передавая свою карту третьим лицам. Оплату держатель карты производит самостоятельно»,- отмечается в сообщении
Бесконтактные карты с технологией Visa payWave принимаются к оплате во всех терминалах, отмеченных специальным символом «волна». Для транзакций до 20 000 драмов РА не требуется введение ПИН-кода.
Для удобства своих клиентов Юнибанк выпускает дуальные мультивалютные карты Visa, которые имеют как контактный, так и бесконтактный интерфейс. Держателям карт Юнибанка доступен также мобильный банк, который позволяет в любой момент времени совершать банковские операции не выходя из дома. Скачать мобильное приложение можно в App Store или Google Play .
«Юнибанк всегда активно развивал культуру безналичных платежей, предоставляя быстрое и современное обслуживание держателям карт. За лидирующую позицию по количеству выпущенных карт Visa в Армении Юнибанк стал победителем премии международной платежной системы Visa в номинации Largest Visa Issuance in Armenia»,- подчеркнули в банке.