IDBank. Կենսաթոշակառուներն իրենց քարտերը կստանան անվճար առաքմամբ
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ կորոնավիրուսային վարակը հատկապես վտանգավոր է տարեցների համար՝ կենսաթոշակառուներն այլեւս ստիպված չեն լինի այցելել IDBank իրենց  կենսաթոշակային քարտերը ստանալու համար։
Ինչպես նշել են բանկում, կենսաթոշակառուների քարտերը ՀՀ ամբողջ տարածքում կառաքվեն անվճար եւ քարտապաններին կհանձնվեն՝ պահպանելով անվտանգության բոլոր նորմերն ու առողջապահության նախարարության ցուցումները։
«Առաքումն իրականացնելիս պահպանվում են տեղեկատվական անվտանգության բոլոր չափանիշները։ Մեր սիրելի կենսաթոշակառու հաճախորդներին անհրաժեշտ է միայն ձեռքի տակ ունենալ անձնագիր»,- ասված է հաղորդագրության մեջ  ։
Բանկում հիշեցրել են, որ  հետեւելով պարետի ցուցումներին, ամբողջ օրվա ընթացքում եւ հատկապես ժամը 10։00-12։00-ը 60 տարեկանից բարձր անձանց բանկը սպասարկում է արտահերթ՝ նրանց առողջությունը չվտանգելու համար։
Հոգ տանելով բոլոր հաճախորդների մասին՝ բանկը խորհուրդ է տալիս բանկային գործարքներն իրականացնել հեռավար եղանակով՝ IDBank-ի եւ Idram-ի համատեղ հարթակով՝ IDBanking.am-ի, Idram հավելվածի միջոցով, իսկ կանխիկով գործարքների համար օգտվել  IDBanking 24/7 գոտիներից։

IDBank: Пенсионеры получат свои карты по доставке бесплатно
Принимая во внимание тот факт, что коронавирусная инфекция особенно опасна для пожилых людей, пенсионерам больше не нужно посещать IDBank для получения своих пенсионных банковских карт.
Как сообщили в банке, карты доставляются бесплатно по всей территории РА, передаются их держателям с соблюдением всех требований безопасности и инструкций Министерства здравоохранения.
«При доставке также соблюдаются все требования информационной безопасности. Нашим дорогим пенсионерам всего лишь необходимо иметь при себе паспорт»,- говорится в сообщении.
Банк, следуя указаниям коменданта, на протяжении всего дня и, особенно, с 10:00 до 12:00, обслуживает лиц за 60 вне очереди, чтобы не подвергать опасности их здоровье.
Заботясь о всех своих клиентах, банк советует осуществлять банковские операции удаленно, посредством IDBanking.am (совместная платформа IDBank и Idram), приложения Idram, а для операций с наличными – пользоваться зонами IDBanking 24/7.
«Вы можете помочь и пожилым людям дистанционно пользоваться банковскими услугами!
Загрузите приложение Idram здесь.
Осуществите быструю синхронизацию, чтобы пользоваться всеми преимуществами платформы»,- отмечается в сообщении.