Unistream-ը հրավիրում է կրտսեր Ջիվան Գասպարյանի առցանց համերգին
Կարանտինում ինքնամեկուսացած երաժշտասերներին աջակցելու նպատակով ապրիլի 17-ին, ժամը 19:30-ին Unistream-ի ֆեյսբուքյան էջում ելույթ կունենա դուդուկահար Ջիվան Գասպարյան կրտսերը:
Ինչպես հայտնել են Unistream-ում, նա կներկայացնի ժողովրդական երաժշտություն՝ ջազային հնչողությամբ:
«Դժվար պահերին երաժշտությունն օգնում է պահպանել ոգու ամրությունը: Երաժշտությունը գալիս է հոգու խորքից. հնչում են սիրու, բորության եւ աջակցության նոտաներ: Այսօր մենք չենք կարող հյուր գնալ մեր ընկերներին եւ բարեկամներին: Սակայն, լսելով ժողովրդական մեղեդիների հնչողությունը, մենք մեզ մոտ ենք զգում բոլոր նրանց, ովքեր թանկ են մեզ համար: Միացեք մեզ ուրբաթ երեկոյան եւ վայելեք դուդուկի հիասքանչ հնչյունները»,- ասել է է կրտսեր Ջիվան Գասպարյանը:

Юнистрим приглашает на онлайн концерт Дживана Гаспаряна-младшего
Чтобы поддержать людей, оказавшихся на карантине, 17 апреля в 19:30 на странице Юнистрим в Фейсбуке будет играть мастер дудука Дживан Гаспарян - младший.
Как сообщили в Юнистрим, в своем выступлении он представит народную музыку в современном джазовом звучании.
«Музыка льется из глубины души. В ней звучат ноты любви, добра, поддержки. Сейчас мы не можем отправиться в гости к друзьям, навестить родственников. Но, слушая звуки народных мелодий, мы ощущаем себя рядом с теми, кто нам дорог. Присоединяйтесь к нам в пятницу вечером и наслаждайтесь чарующими звуками дудука»,- сказал Дживан Гаспарян-младший.