Կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված ճգնաժամը դեռ չի հասել իր գագաթնակետին, պահանջարկի անկման պատճառով տուժած ընկերությունների դժվարությունները կավելանան, իսկ մոտ երկու ամսից իրենց «վատ պարտքերը» խնդիր կդառնան բանկերի համար:Այս մասին RBC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանի Հաշվիչ պալատի նախագահ Ալեքսեյ Կուդրինը: 24.03.2020 | 09:45 Կուդրին. Անհնար է կանխատեսել ճգնաժամի հետեւանքը «Ճգնաժամի հաջորդ ալիքը կանդրադառնա բանկերին: Հնարավոր է, ոչ այդքան ուժգին, բայց, ամենայն հավանականությամբ, դա անխուսափելի է»,- կարծում է Կուդրինը: Պատասխանելով հարցին, թե երբ կգա այն պահը, որ անհրաժեշտ կլինի փրկել բանկերը, նա ասել է, որ դա տեղի կունենա կես տարվա ընթացքում: «Երեք ամսից: Իսկ վեց ամսից հետո՝ ամբողջությամբ»,- ասել է Ալեքսեյ Կուդրինը՝ չբացառելով, որ բանկերին անհրաժեշտ կլինի ավելացնել կապիտալը: Tweet Դիտում՝ 2867

Пик кризиса, вызванного пандемией коронавирусной инфекции, еще не достигнут, трудности у пострадавших от падения спроса компаний будут нарастать, а примерно через два месяца их «плохие долги» станут проблемой банков.Об этом в интервью телеканалу РБК cказал председатель Счетной палаты России Алексей Кудрин. 24.03.2020 | 09:45 Кудрин։ Невозможно предсказать исход кризиса «Следующая стадия кризиса затронет банки. Возможно, не в такой степени, но, скорее всего, этого не избежать»,- cчитает Кудрин.Отвечая на вопрос о том, когда наступит момент, когда банки нужно будет спасать, глава Счетной палаты сказал, что это произойдет в течение полугода. «Через три месяца. Через шесть - в полной мере»,- сказал Алексей Кудрин, не исключив, что банкам нужно будет добавлять капитал. Tweet Просмотры 2868