“Հայփոստի” առաջին “մոդելային” փոստային բաժանմունքըվելցվել է Երեւանում
Երեւան, 4 փետրվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Հայփոստի” առաջին “մոդելային” փոստային բաժանմուքն այսօր բացվել է Երեւանում` Մարշալ Բաղրամյանի պողոտա 23 հասցեով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հանդես գալով բացման արարողությանը, “Հայփոստ” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հանս Բոոնը հայտնել է, որ տվյալ փոստային բաժանմունքն ամբողջությամբ համապատասխանում է ԱՄՆ-ում, Եվրոպայում եւ Ճապոնիայում գործող փոստատների չափանիշներին:
“Բաժանմունքն ունի ժամանակակից համակարգչային տեխնիկա, ինտերիերի ձեւավորումը համապատասխանում է ժամանակակից չափանիշներին, սպասարկող անձնակազմին տրամդրվել է “Հայփոստի” ֆիրմային համազգեստ, բաժանմունքը ունի նաեւ անվտանգության համակարգ”,- ասել է Հանս Բոոնը:
Նրա խոսքերով, մոտ օրերին Երեւանում նախատեսվում է եւս նմանատիպ բաժանմունք բացել, իսկ ընդհանուր առմամբ 2008 թվականին Հայաստանում նախատեսվում է 50 արդիականացված փոստային բաժանմուքներ բացել:
“Մինչեւ 2010 թվականը նախատեսվում է եվրոպական չափանիշներին համապատասխան համակարգիչներով հագեցնել Հայաստանի փոստային բաժանմուքների 80%-ն ու թարմացնել ավտոպարկը”,- ասել է Հանս Բոոնը:

Первое «модельное» почтовое отделение «А
Ереван, 4 февраля /Медиамакс/. Первое «модельное» почтовое отделение «Айпост» открылось сегодня в Ереване по адресу проспект Маршала Баграмяна 23.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на церемонии открытия, генеральный директор ЗАО «Айпост» Ганс Боон сообщил, что данное почтовое отделение полностью соответствует стандартам, действующим в почтах США, Европы и Японии.
«Отделение полностью оборудовано современной компьютерной техникой, оформление интерьера соответствуют современным стандартам, обслуживающему персоналу выдана униформа «Айпост»-а, отделение также оснащено системой безопасности», - сказал Ганс Боон.
По его словам, в ближайшие дни намечается открытие еще одного подобного отделения в Ереване, в целом же в 2008 году на территории Армении планируется открыть 50 модернизированных почтовых отделений.
«До 2010 года планируется компьютеризировать в соответствии с европейскими стандартами 80% всех почтовых отделений Армении и обновить автопарк»,- сказал Ганс Боон.