IDBank-ը միացել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի «Դպրոցի ճամփան» նոր նվիրատվական արշավին
IDBank-ը միացել է Վորլդ Վիժն Հայաստանի նոր «Դպրոցի ճամփան» նվիրատվական արշավին, որի նպատակն է հնարավորինս շատ երեխաների ապահովել դպրոց գնալու առաջին անհրաժեշտության պարագաներով։
Ինչպես նշել են բանկում, Հայաստանում 18000 երեխա չունի կոշիկ, հագուստ եւ դպրոցական պարագաներ։
IDBank-ի աջակցությամբ Երեւան քաղաքի բանուկ հատվածներում տեղադրվել են պաստառներ, որոնց հետեւելով նույնիսկ հընթացս կարելի է նվիրատվություն անել։ Դրա համար անհրաժեշտ է 77 777 7733 Idram ID-ով փոխանցել ցանկացած գումար, կարելի է նվիրատվություն անել նաեւ պաստառի վրա առկա QR կոդ-ով (փոխանցման գումարը 500 ՀՀ դրամ), donate.am կայքում, ինչպես նաեւ 77 թվերն ուղարկել 7733 կարճ համարին (1 SMS-ի արժեքը 500 ՀՀ դրամ)։
Բացի այդ՝ IDBank-ի բոլոր մասնաճյուղերում տեղադրված կլինեն ծրար-թերթիկներ, եւ հաճախորդները հնարավորություն կունենան մասնակիցը լինել բարեգործության՝ նվիրաբերելով 5000 դրամ եւ նշելով, թե երեխայի համար կոնկրետ ինչ են ցանկանում գնել՝ օրինակ՝ տաբատ, պայուսակ կամ գրենական պիտույքներ։ Գումարը կարելի է նվիրաբերել ինչպես կանխիկ, այնպես էլ Idram-ով՝ թերթիկի վրա առկա QR կոդով (նվիրաբերության մեկանգամյա գումարը՝ 5000 դրամ)։ Հաճախորդին՝ իր կողմից նշված էլ․փոստով, ծրագրի ավարտին կուղարկվի հաշվետվություն։
Արշավը կամփոփվի սեպտեմբերին, հավաքագրված գումարով շահառու երեխաները կունենան առաջին անհրաժեշտության դպրոցական պարագաներ։
IDBank-ն ու Վորլդ Վիժն Հայաստանը հրավիրում են միասին հարթել կարիքավոր ընտանիքներում ապրող երեխաների «Դպրոցի ճամփան»։
«Արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ IDBank-ն աջակցում է Վորլդ Վիժն Հայաստանի նվիրատվական նախաձեռնություններին, որոնց նպատակն է բարելավել կարիքավոր ընտանիքներում ապրող երեխաների կյանքը․ 2018թ․150 երեխա IDBank-ի միջոցներով ուղեւորվեց կրթական ծրագրերով հագեցած ամառային ճամբար»,- նշել են բանկում:

IDBank присоединился к новой благотворительной кампании World Vision Armenia «Школьная дорога»
IDBank присоединился к новой благотворительной кампании World Vision Armenia «Школьная дорога», направленной на обеспечение как можно большего количества детей из малообеспеченных семей школьными принадлежностями первой необходимости.
Как отметили в банке, в Армении у 18 000 детей нет обуви, одежды и школьных принадлежностей.
При поддержке IDBank-а в оживленных частях города Ереван размещены рекламные постеры с необходимой информацией. Желающие оказать помощь малоимущим семьям могут перевести любую сумму на Idram ID - 77 777 7733, совершить пожертвование с помощью QR-кода Idram на постере (сумма перевода 500 драмов), через сайт donate.am, а также отправить цифры 77 на короткий номер 7733 (стоимость 1 SMS 500 драмов).
Кроме того, во всех филиалах банка будут размещены конверты для клиентов, желающих проявить добрую волю. Пожертвовав 5000 драмов, клиент может указать что конкретно он желает купить для ребенка: брюки, юбку, сумку или канцелярские товары. Сумму можно передать как наличными, так и перечислить с помощью QR-кода Idram на листке. По завершении программы клиенту будет отправлен фотоотчет по указанному им адресу электронной почты.
Кампания завершится в сентябре, и на собранные средства будут приобретены школьные принадлежности и одежда для детей.
«IDBank и World Vision Armenia приглашают вместе проложить «Школьную дорогу».
Уже второй год IDBank поддерживает благотворительные инициативы World Vision Armenia по улучшению качества жизни детей из нуждающихся семей: в 2018 году благодаря IDBank 150 детей провели каникулы в летнем лагереWorldVision»,- отмечается в сообщении.