Կոնվերս Բանկն աջակցել է սահմանամերձ գյուղերի երեխաների մասնակցությանը «Թումո» ճամբարին
11.07.2019 | 16:25 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
«Կրթության խրախուսումը Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարեւորագույն բաղադրիչներից է: «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հետ Կոնվերս Բանկը համագործակցում է արդեն 5 տարի՝ Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերից երեխաներին հնարավորություն տալով մասնակցել կենտրոնի ամառային ճամբարին եւ ստանալ նոր գիտելիքներ»,- ասել են Կոնվերս Բանկում:
Ճամբարի ընթացքում պատանիներն ընտրել են իրենց դասընթացները հասանելի 10 ոլորտներից` նկարչություն, գրաֆիկական դիզայն, 3D մոդելավորում, լուսանկարչություն, ծրագրավորում, ռոբոտաշինություն, խաղերի ստեղծում եւ այլն:
«Պատանիները ոչ միայն ձեռք են բերել փորձառություն եւ ընկերներ աշխարհի տարբեր ծայրերից, այլեւ իրենց նախընտրած ոլորտի դասընթացների մասնակցելու արդյունքում ստեղծել են հետաքրքիր նախագծեր` անիմացիայից մինչեւ կայքեր, ռոբոտներ եւ խաղեր»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Զուգահեռաբար, երեխաները մասնակցել են տարբեր մշակութային, սպորտային եւ ժամանցային ծրագրերի` ծանոթանալով Երեւանի եւ Հայաստանի տեսարժան վայրերին:
2018-ին բանկը Երեւանում եւ Հայաստանի մարզերում կրթության որակի եւ պայմանների բարելավմանն է ուղղել մոտ 47 մլն դրամ: