Global Finance-ն Արդշինբանկին ճանաչել է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ»
Արդշինբանկը Global Finance միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2019թ. «Տարվա լավագույն բանկ»:
Բանկում նշել են, որ «Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսը շնորհվել է հատուկ հետազոտության արդյունքում բանկի գործունեությունը բնութագրող հետեւյալ ցուցանիշների հիման վրա՝ ակտիվների աճ, շահութաբերության մակարդակ, ռազմավարական նշանակության հարաբերություններ, տարածաշրջանում լայն աշխարհագրություն, նոր բիզնես ուղղությունների զարգացում եւ նորարար բանկային ծառայություններ:
«Global Finance-ի կողմից բանկն այս մրցանակին է արժանանում արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ: Այս մրցանակը խոսում է բանկի զարգացման ճիշտ վեկտորի մասին, դրա հուսալիության, կայունության եւ արդյունավետ գործունեության մասին»,- նշել է Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Ինչպես նշված է Global Finance-ի հաղորդագրությունում, այս տարվա հաղթողներն այն բանկերն են, որոնք բացահայտել են իրենց հաճախորդների կարիքները շուկայական բարդ պայմաններում եւ հասել են զգալի արդյունքների՝ հիմք դնելով ապագա հաջողությունների համար:
Global Finance ամսագրի կողմից 2019թ. «Տարվա լավագույն բանկ» են ճանաչվել Bank of America-ն (ԱՄՆ), Commerzbank-ը (Գերմանիա), Lloyds Bank-ը (Մեծ Բրիտանիա), BNP Paribas-ը (Բելգիա), TBC-ն (Վրաստան) եւ այլ առաջատար բանկեր:
Global Finance ամսագրի կողմից «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ ամսագրի պաշտոնական կայքում:

Global Finance признал Ардшинбанк лучшим банком Армении 2019 года
В банке отметили, что статус «Лучший банк» присвоен на основе  исследований  следующих показателей деятельности банка: динамика роста активов, уровень доходности, географический охват, стратегические отношения, развитие новых направлений бизнеса и предоставление инновационных продуктов.
«Ардшинбанк удостаивается этой награды второй год подряд, что констатирует правильный вектор развития банка, его надежность, стабильность и эффективность»,- отметил председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян.
Согласно Global Finance, победителями в этом году стали те банки, которые внимательно следили за потребностями своих клиентов на сложных рынках и добились лучших результатов, заложив основы для будущего успеха.
Журнал «Global Finance» признал лучшими банками года и такие авторитетные банки как Bank of America (США), Commerzbank (Германия), Lloyds Bank (Великобритания), BNP Paribas (Бельгия), TBC (Грузия) и др.
С полным списком участников номинации «Самый лучший банк года» журнала Global Finance можно ознакомиться на официальном сайте журнала.