Gx2-ը թվային լուծումների ու ներդրումների «խաչմերուկում» նախագիծ կգործարկի
Gx2-ը շուտով կավարտի նոր նախագծի մշակումը, որը կլինի թվային լուծումների ու ներդրումների «խաչմերուկում»:
Այս մասին Private Banking and Wealth Management հրատարակությանը տված հարցազրույցում ասել է Gx2 ներդրումային-ֆինանսական խմբի համասեփականատեր Գագիկ Զաքարյանը:
«Մենք այս ոլորտում մեզ շատ վստահ ենք զգում եւ կարող ենք առաջարկել ակտիվների կառավարման ավելի քան 20-ամյա փորձ, ինչպես նաեւ տեխնոլոգիական ծառայություն: Մոտ ապագայում կավարտենք նախագծի մշակումը. այն նոր անկախ մարքեթփլեյս է (marketplace), որի մշակմամբ զբաղվում է մեր խմբի ՏՏ ստորաբաժանումը՝ Protobase Laboratories ընկերությունը: Այն կլինի բաց հարթակ, որը կառաջարկի շուկայի բոլոր խաղացողների ֆինանսական պրոդուկտներն ու ծառայությունները: Ընդ որում, խոսքը ոչ միայն ֆինանսական պրոդուկտների մասին է, այլեւ, օրինակ, արվեստի գործերում, անշարժ գույքում, բիզնես նախագծերում կատարվող ներդրումների մասին: Այս ամենը մեր հաճախորդներին արդեն հասանելի կլինի շատ շուտով»,- ասել է Գագիկ Զաքարյանը:

Gx2 запустит проект на стыке цифровых решений и инвестиций
Gx2 в ближайшее время закончит разработку проекта, находящегося на стыке цифровых решений и инвестиций.
Об этом в интервью изданию Private Banking and Wealth Management сказал совладелец инвестиционно-финансовой группы Gx2 Гагик Закарян.
«Мы чувствуем себя в этой сфере очень уверенно и можем предложить более чем 20-летний опыт управления активами, а также очень технологичный сервис. В ближайшее время мы закончим разработку проекта – нового независимого инвестиционного маркетплейса, разработку которого ведет IT-подразделение нашей группы – компания Protobase Laboratories. Это будет открытая платформа, на которой будут предлагаться финансовые продукты и услуги от всех игроков на рынке. Причем речь идет не только о финансовых продуктах, но и, например, инвестициях в предметы искусства, недвижимость, бизнес-проекты. Все это будет доступно нашим клиентам уже очень скоро»,- сказал Гагик Закарян.