Յունիբանկը Rest-Hotel Expo-ում ներկայացրել է տուրիզմի համար նախատեսված վարկերը
Յունիբանկը Rest-Hotel Expo 2018 ցուցահանդեսի շրջանակում ներկայացրել է ՓՄՁ վարկատեսակներ՝ նախատեսված հյուրանոցային եւ ռեստորանային ոլորտում գործող կազմակերպությունների համար:
«Հատուկ ուղղվածությամբ վարկերը հիմնված են բիզնեսի սեզոնային բնույթի եւ յուրահատկությունների վրա՝ հնարավորություն ընձեռելով ՓՄՁ-ներին ֆինանսավորում ստանալ առավելագույնս շահավետ պայմաններով: Նման մոտեցման շնորհիվ՝ 2018-ի առաջին եռամսյակի արդյունքներով՝ ՓՄՁ-ներին տրամադրված վարկերի ընդհանուր քանակը 50%-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը»,- ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:
Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ համագործակցության շրջանակում զբոսաշրջության ոլորտի ձեռնարկություններին բանկը տրամադրում է բիզնես վարկեր ՝ մինչեւ 90 ամիս մարման ժամկետով եւ 10,5% տարեկան տոկոսադրույքով՝ դրամի դեպքում:
KfW գերմանական բանկի հետ համագործակցությամբ՝ Յունիբանկն առաջարկում է «Էներգաարդյունավետ» վարկը, որն «ուղղված է ձեռնարկությունների գործունեության արդյունավետության եւ մրցունակության բարձրացմանը եւ նախատեսված է էներգածախսերի կրճատման եւ օպտիմիզացման համար»: Վարկի ժամկետը մինչեւ 5 տարի է, առավելագույն գումարը՝ 500 մլն դրամ:
Փոքր բիզնեսին բանկն առաջարկում է վարկեր առանց գրավի՝ տրամադրման պարզեցված ընթացակարգով, առանց նոտարական եւ ապահովագրական ծախսերի: Անգրավ վարկերը տրամադրվում են «մարման ճկուն ժամանակացույցով եւ վաղաժամկետ մարման հնարավորությամբ», ուսումնասիրման գործընթացն ավտոմատացված է եւ իրականացվում է «Պրոտոբեյզ Լաբարատորիզ» ընկերության CRM համակարգի միջոցով:
Հաշվի առնելով ոլորտի առանձնահատկությունները՝ բանկը տրամադրում է նաեւ վերականգնվող վարկային գծով Visa Business քարտ:
«Զբոսաշրջության ոլորտի ձեռնարկություններին մենք առաջարկում ենք հատուկ վարկեր, որոնք մշակելիս հաշվի ենք առել իրենց գործունեության բոլոր յուրահատկությունները: Նման վարկային ծրագրերն աշխատում են բարձր արդյունավետությամբ եւ ապահովում են ձեռնարկությունների հետագա զարգացումն ու աճը: Rest-Hotel Expo 2018 գրավիչ հարթակ է նոր գործընկերների հետ համագործակցություն հաստատելու եւ բիզնեսին մեր վարկատեսակների առավելությունները ներկայացնելու համար»,- նշել է Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման եւ վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:

Rest-Hotel Expo 2018: Юнибанк представил бизнес кредиты для сферы туризма
Юнибанк принял участие в национальной выставке Rest-Hotel Expo 2018, на которой представил кредитные продукты, разработанные специально для малых и средних предприятий отельного и ресторанного бизнеса.
«Нишевые кредиты банка учитывают индивидуальные особенности и сезонный характер бизнеса, создавая возможность для МСБ получить финансирование под конкретные потребности на максимально выгодных условиях. Благодаря данному подходу, в первом квартале общее количество кредитов Юнибанка, предоставленных малому и среднему бизнесу, более чем на 50% превысил аналогичный показатель предыдущего года.
Одно из главных потребностей малых и средних предприятий - возможность получения долгосрочных ресурсов на развитие бизнеса. Предприятиям сферы туризма Юнибанк предлагает бизнес кредиты со сроком погашения до 90 месяцев и с годовой процентной ставкой 10.5% в драмах в рамках сотрудничества с Европейским инвестиционным банком (EIB)»,- говорится в сообщении.
В банке также отметили, что с целью повышения эффективности деятельности и конкурентоспособсности предприятий Юнибанк в сотрудничестве с немецким банком KfW предлагает оформить бизнес кредит «Энергоэффективный», который предоставляется для сокращения и оптимизации энергозатрат. Срок кредита составляет до 5 лет, сумма - до 500 млн драмов.
Малому бизнесу Юнибанк  предлагает бизнес кредиты без залога, с упрощенной процедурой получения кредита, без необходимости в дополнительных расходах на нотариальное оформление и страхование залога. «Выгодные условия, гибкий календарь погашений кредита и возможность досрочного погашения без всяких ограничений повышает уровень доступности кредитных средств для большего числа предпринимателей. Процесс рассмотрения заявок на беззалоговые кредиты в банке автоматизирован, благодаря эксплуатации новейшей CRM- системы от компании «Протобэйз Лабораториз»»,- отметили в банке.
Учитывая особенности гостинично-ресторанного бизнеса, в Юнибанке можно также оформить карту Visa Business с возобновляемой кредитной линией для оперативного проведения необходимых платежей в любой точке мира.
«Мы предлагаем кредиты, специально разработанные под нужды предприятий, занятых в сфере туризма, которые учитывают все нюансы их деятельности. Специализированные кредитные программы работают максимально эффективно и обеспечивают условия для роста деятельности наших клиентов. Rest-Hotel Expo 2018 - хорошая площадка для установления сотрудничества с новыми партнерами и представления преимуществ наших кредитных продуктов бизнесу»,- отметил директор по линии продаж и развития корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян.