Վարչապետը հանդիպել է վրացի խոշոր գործարարների հետ
Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 31-ին հանդիպել է վրացի եւ հայ գործարարների հետ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետը նախ աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել վրացի խոշոր գործարարների, ապա աշխատանքային ճաշ՝ այդ երկրում գործունեություն ծավալող հայազգի գործարարների հետ:
«Վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել հարկային, մաքսային վարչարարության պարզեցմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին եւ բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված այն քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում: Վարչապետն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն մեր երկրում վրացական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Премьер-министр Армении встретился с крупными грузинскими бизнесменами
Находящийся в Грузии с официальным визитом премьер-министр Армении  Никол Пашинян 31 мая встретился с грузинскими и армянскими бизнесменами.
В пресс-службе правительства сообщили, что премьер-министр сначала провел рабочий завтрак с крупными грузинскими бизнесменами, затем обед с армянскими бизнесменами, которые разворачивают деятельность в этой стране.
«Премьер-министр представил бизнесменам приоритеты правительства в экономической сфере и те шаги, ктоорые исполнительный орган намерен в ближайшее время претворить в жизнь для упрощения налогового и таможенного администрирования, борьбы против коррупции и улучшения бизнес-среды. Премьер-министр подчеркнул, что правительство Армении готово предпринять шаги, которые будут способствовать расширению грузинского капитала, представленного в нашей стране»,- говорится в сообщении.