Առաջին կիսամյակի արդյունքներով “Յունիբանկի” ժամկետային ավանդների ծավալը կազմել է 17.5 մլրդ, 2 անգամ գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը
19.07.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 19 հուլիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2007 թ. առաջին կիսամյակի արդյունքներով “Յունիբանկ” ՓԲԸ ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալը կազմել է 17.5 մլրդ դրամ ($51.3 մլն), նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցելով 2 անգամ:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդեցին բանկի մամլո ծառայությունում, “Յունիբանկն” ամրապնդել է իր առաջատար դիրքը շուկայի այս հատվածում եւ ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալով զբաղեցնում է առաջին տեղը Հայաստանի բանկերի շարքում”:
“Ավանդների ծավալի աճը հիմնականում պայմանավորված է նոր ավանդային ծառայությունների ներդրմամբ եւ բնակչության կողմից բանկի հանդեպ վստահության ամրապնդմամբ”,- նշել են “Յունիբանկի” մամլո ծառայությունում:
“Յունիբանկի” ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ընդհանուր ծավալի 45%-ը բաժին է ընկնում դրամային ավանդներին:

По итогам первого полугодия объем срочных депозитов «Юнибанка» составил 17,5 млрд драмов, превысив аналогичный показатель прошлого года в 2 раза
19.07.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 19 июля /Медиамакс/. По итогам первого полугодия 2007 года объем срочных депозитов физических лиц ЗАО «Юнибанк» составил 17,5 млрд драмов ($ 51,3 млн), превысив аналогичный показатель прошлого года в два раза.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, ««Юнибанк» упрочил лидирующие позиции на этом сегменте рынка и по объему срочных депозитов физических лиц занял первое место среди банков Армении».
«Рост объема депозитов в основном обусловлен внедрением новых депозитных продуктов и укреплением доверия к банку со стороны населения», - отметили в пресс-службе «Юнибанка».
В общем объеме срочных депозитов физических лиц «Юнибанка « около 45% приходятся на долю драмовых депозитов.