Երեւանի երթուղային նոր ցանցը լրամշակվում է
28.02.2018 | 15:38 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Լուսանկարը՝ Երեւանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայություն
Քաղաքապետի տեղակալ, աշխատանքային խմբի ղեկավար Վահե Նիկոյանը տեղեկացրել է, որ արդեն իսկ մի շարք հարցեր են ներկայացվել խորհրդատուին՝ ցանցի վերանայման եւ լրամշակման համար։
«Երեւանի քաղաքապետարանը՝ որպես գործընթացի նախաձեռնող եւ խորհրդատու կազմակերպության առջեւ հստակ պահանջներ առաջադրած կառույց, արդեն իսկ խորհրդատու կազմակերպությանը ներկայացրել է բազմաթիվ դիտարկումներ, որոնք հաշվի առնելով տարվում են ցանցի լրամշակման աշխատանքներ։ Մենք ստացել ենք նաեւ դիտարկումներ Ուղեւորափոխադրողների միությունից եւ Ճանապարհային ոստիկանությունից, որոնք եւս ներկայացվել են խորհրդատու կազմակերպության մասնագետներին»,- նշել է Վահե Նիկոյանը:
Նա ընդգծել է, որ խորհրդատուին ներկայացված դիտարկումները վերաբերել են որոշ փողոցների թողունակությանը, մի քանի հատվածներում ցանցի անբավարար ծածկույթին, ինչպես նաեւ՝ կանգառների նպատակահարմարությանը։
Տրանսպորտի նոր ցանցի՝ խորհրդատուի կողմից լրամշակված նախագիծը ներկայացվելու է հանրությանը՝ դիտարկումների համար։