Յուրի Գուսեւը կլքի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարի պաշտոնը
Յուրի Գուսեւը կլքի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության Նախագահի պաշտոնը եւ կշարունակի աշխատանքային կարիերան Ռուսաստանում՝ գլխավորելով «Открытие» բանկի մոսկովյան բիզնեսը:
Այս մասին փետրվարի 21-ին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Դիտորդ խորհրդի նախագահ, ՎՏԲ Բանկ (ՀԲԸ) վարչության անդամ Վլադիմիր Վերխոշինսկին:
Նշենք, որ փետրվարի 21-ին կայացած «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Խորհրդի նիստում ՎՏԲ Բանկ (ՀԲԸ) վարչության անդամ, «Մանրածախ բիզնես» Գլոբալ բիզնես-ուղղության ղեկավարի տեղակալ Վլադիմիր Վերխոշինսկին ընտրվել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Խորհրդի Նախագահ:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի խորհրդի նիստում մենք նաեւ որոշում ենք ընդունել մի տխուր, սակայն միաժամանակ կարեւոր իրադարձության մասին: Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում աշխատանքի համար եւ հրաժեշտ տալիս Յուրի Գուսեւին, որը 9 տարի աշխատել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում, որից 6 տարին գլխավորել է բանկը: Գլխամասային բանկին մշտապես ուրախացրել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աշխատանքի արդյունքները, որը Խմբի «ամենահենակետային» բանկերից է:
Սակայն մենք նաեւ լավ լուր ունենք. տեւական քննարկումներից հետո մենք որոշեցինք բանկի նպատակային թիմի կազմը, եւ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հաստատումից հետո ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարի պաշտոնում կնշանակվի Իվան Տելեգինը»,- ասել է Վլադիմիր Վերխոշինսկին:
Իվան Տելեգինն ունի 16-ամյա փորձ ֆինանսական բնագավառում, 2011-ից՝ ՎՏԲ Խմբում: 2016թ. նշանակվել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման Դեպարտամենտի Տնօրեն, Տնօրինության անդամ: Նոր պաշտոնում նրա առջև դրված են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ՎՏԲ Խմբի բիզնեսի զարգացմանն ու շուկայում բանկի առաջատար դիրքերն ապահովելուն ուղղված հավակնոտ խնդիրներ:
Իվան Տելեգին նոր պաշտոնը կստանձնի 2018թ. փետրվարի 24-ին:
Յուրի Գուսեւը, իր հերթին, նշել է, որ Հայաստանում գտնվելու տարիներն իր համար լի են եղել ուրախ իրադարձություններով: Նա նաեւ շնորհակալություն է հայտնել ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներին՝ բանկի գործունեության անկողմնակալ լուսաբանման համար:

Юрий Гусев покинет должность главы Банка ВТБ (Армения)
Юрий Гусев покинет должность Генерального директора - Председателя Директората Банка ВТБ (Армения) и продолжит карьеру в России, возглавив московский бизнес Банка «Открытие».
Об этом в ходе состояшейся 21 февраля в Ереване пресс-конференции сообщил председатель Наблюдательного совета ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», член правления Банка ВТБ (ПАО) Владимир Верхошинский.
Отметим, что на заседании Совета ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», состоявшегося 21 февраля, член правления, заместитель руководителя Глобальной бизнес - линии «Розничный бизнес» Банка ВТБ (ПАО) Владимир Верхошинский был избран Председателем Совета ЗАО «Банк ВТБ (Армения).
«На заседании Совета Банка ВТБ (Армения) мы приняли решение и об одном грустном и, одновременно, важном событии. Мы благодарим за работу и прощаемся с Юрием Гусевым, который 9 лет прорабтал в Банке ВТБ (Армения), из которых 6 лет возглавлял банк. Головной банк всегда радовали результаты работы ВТБ в Армении - одного из опорных банков Группы.
Но у нас есть и радостная новость: после долгих совещаний мы определились с целевой командой банка, и после одобрения Центрального банка Армении на должность руководителя Банка ВТБ (Армения) будет назначен Иван Телегин»,- отметил Владимир Верхошинский.
Иван Телегин имеет 16-летний опыт в финансовой сфере, с 2011 года - в группе ВТБ. В 2016 году был назначен на должность Директора Департамента развития розничного бизнеса, члена Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)». В новой должности перед ним стоят амбициозные задачи по развитию бизнеса группы ВТБ на территории Армении по выводу банка на лидирующие позиции на рынке.
Иван Телегин займет новую должность с 24 февраля 2018 года.
В свою очередь, Юрий Гусев отметил, что годы пребывания в Армении для него были наполнены радостными событиями. Он также поблагодарил представителей СМИ за объективное освещение деятельности банка.