“Արարատ Բանկը” ներկայացրել է Western Union-ի մասնագիտացված բաժանմունք հանդիսացող իր “Մաշտոց” մանսաճյուղը
23.02.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 23 փետրվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Այսօր Երեւանում տեղի է ունեցել Western Union միջազգային դրամային փոխանցումների համակարգի մասնագիտացված բաժանմունք հանդիսացող “Արարատ Բանկի” “Մաշտոց” նոր մասնաճյուղի շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “Արարատ Բանկի” գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը հայտնել է, որ նոր մասնաճյուղը հիմնվել է Western Union-ի հետ համատեղ եւ մատուցելու է այդ միջազգային համակարգի դրամային փոխանցումների ծառայությունները:
Մասնաճյուղը նաեւ սպասարկելու է կոմունալ վճարումները, փոքր վարկերը ու ավանդները:
Մասնաճյուղի աշխատանքի առաջին 10 օրվա ընթացքում Western Union-ի համակարգով օրեկան ֆիքսվել է մոտ 20 գործարք, առաջնային խնդիրներից է այդ ցուցանիշը հասցնել 50-ի եւ աստիճանաբար անցնել շուրջօրյա աշխատանքային ռեժիմի:
Հայաստանում, Վրաստանում եւ Ուկրաինայում Western Union-ի բիզնեսի ղեկավար Միխայիլ Բաբիրենկոյի խոսքերով, Western Union-ը Հայաստանում գործում է արդեն մոտ 10 տարի:
“Մենք փորձում ենք աշխատել այնպիսի հիանալի գործընկերների հետ, ինչպիսին է “Արարատ Բանկը”, եւ մտադիր ենք զարգացնել մեր համակարգը այդ թվում մասնագիտացված բաժանմունքների միջոցով”,- նշել է նա:
Միխայիլ Բաբիրենկոն նշել է, որ “Մաշտոց” մասնաճյուղը` Western Union-ի առաջին մասնագիտացված բաժանմունքն է ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ ամբողջ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում:
Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի գնահատմամբ, մասնագիտացված բաժանմունքի բացումը վկայում է Հայաստանի ֆինանսական ծառայությունների հատվածավորման աճի մասին, ինչը կհանգեցնի մրցակցության աճին եւ հաճախորդների համար ավելի բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը:

«Арарат Банк» презентовал филиал «Маштоц» - специализированное отделение Western Union
Ереван, 23 февраля /Медиамакс/. Сегодня в Ереване прошла презентация нового филиала «Маштоц» «Арарат Банка», являющегося специализированным отделением международной системы денежных переводов Western Union.
Как сообщает агентство Медиамакс, исполнительный директор «Арарат Банка» Ашот Осипян сообщил, что новый филиал основан совместно с Western Union и будет предоставлять услуги денежных переводов этой международной системы.
Филиал будет также обслуживать коммунальные платежи, мелкие кредиты и вклады.
За первые 10 дней работы филиал ежедневно фиксирует около 20-и операций по системе Western Union, ближайшая задача - увеличить этот показатель до 50-и и постепенно перейти к круглосуточному режиму работы.
По словам руководителя по бизнесу Western Union в Армении, Грузии и Украине Михаила Бабиренко, Western Union работает в Армении около 10-и лет.
«Мы стараемся работать с такими замечательными партнерами, каким является «Арарат Банк», и намерены развивать свою сеть в том числе и через специализированные отделения», - отметил он.
Михаил Бабиренко заметил, что филиал «Маштоц» - первое специализированное отделение Western Union не только в Армении, но и во всем регионе Южного Кавказа.
По оценке председателя Центрального банка Армении Тиграна Саркисяна, открытие специализированного отделения свидетельствует о росте сегментации финансовых услуг в Армении, который приведет к увеличению конкуренции и созданию более благоприятных условий для клиентов.