ՊԵԿ-ն ու բանկերը կաշխատեն արտակարգ ռեժիմով
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում Պետական եկամուտների կոմիտեի ղեկավարին հանձնարարել է դեկտեմբեր եւ հունվար ամիսներին աշխատել նաեւ ոչ աշխատանքային օրերին՝ ելնելով տոներին սպասվող ծանրաբեռնվածությունից:
Վարչապետն ընդգծել է, որ պետք է ապահովել մաքսային ծառայությունների անընդհատությունն ու որակը: Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ արտակարգ ռեժիմով աշխատելը հնարավորություն կտա հասկանալ խնդիրներն ու անելիքները:
ՀՀ Կենտրոնական բանկի ղեկավարին վարչապետը խնդրել է հետեւել շաբաթ եւ կիրակի օրերին բանկերի աշխատանքի ապահովմանը:
Խոսքն ուղղելով ՏՄՊՊՀ նախագահին` Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է տոներին ընդառաջ ուշադրություն դարձնել գների հնարավոր անհարկի աճին:

Комитет по госдоходам и банки будут работать в чрезвычайном режиме
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил сегодня главе Комитета по госдоходам в декабре и январе работать также в выходные дни.
Премьер подчеркнул, что необходимо обеспечить непрерывность и качество таможенных услуг в условиях предпраздничной и праздничной нагрузки. По словам главы правительства, «работа в экстренном режиме позволит выявить проблемы и пути их решения».
Председателя ЦБ Армении премьер попросил проследить за обеспечением работы банков по субботам и воскресеньям.
Обращаясь к главе Комиссии по защите экономической конкуренции, Карен Карапетян распорядился в преддверии праздников обратить внимание на возможный необоснованный рост цен.