ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ Mastercard-ն ամփոփել են համատեղ ակցիայի արդյունքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ Masterсard միջազգային վճարային համակարգն ամփոփել են «Մեկնում ենք Մալդիվներ» համատեղ ակցիայի արդյունքները:
Բանկում նշել են, որ մրցանակների ամփոփիչ խաղարկությանը մասնակցել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի  Cirrus/Maestro, MasterCard Standard Gold եւ MasterCard 100 առավել ակտիվ քարտապանները, որոնք 2016թ. հունիսի 15-ից սեպտեմբերի 15-ն ընկած  ժամանակահատվածում գնումների դիմաց (այդ թվում՝ ինտերնետ-խանութներում) քարտերով վճարել են 500 000 եւ ավելի դրամ:
Մրցանակները խաղարկվել են հոկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 21:00-ին «Արմենիա TV» հեռուստաալիքի ուղիղ եթերում: Հաղթողները որոշվել են պատահական ընտրանքի մեթոդով: Խաղարկվել է Հայաստանում հանգստի 5 տուրիստական փաթեթ երկու անձի համար: Մրցանակակիրներ են դարձել Լիլիթ Լազարյանը, Արտյոմ Խաչատրյան, Մարիա Սարգսյանը, Մարիետա Մելքոնյանը եւ Հրաչիկ Կաղինյանը, իսկ ակցիայի հաղթող է դարձել Ռուդիկ Օհանջանյանը, որը ստացել է ճամփորդության ուղեգիր դեպի Մալդիվյան կղզիներ՝ երկու անձի համար:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ Masterсard-ը պարբերաբար անցկացնում են մարքեթինգային արշավներ, որոնք ուղղված են անկանխիկ վճարումների խթանմանը եւ վճարային քարտերի ֆունկցիոնալության եւ հարմարավետության վերաբերյալ սպառողների իրազեկման բարձրացմանը, եւ ամեն անգամ թվով ավելի շատ բանկի հաճախորդներ են մասնակցում դրանց»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկում ընդգծել են, որ ակցիային նախորդող ժամանակահատվածի համեմատ ակցիայի ընթացքում անկանխիկ շրջանառությունը տարբեր կատեգորիաների քարտերով աճել է 25%-ից մինչեւ 107%, «ինչը հնարավոր է դարձել հաճախորդների ակտիվ մասնակցության շնորհիվ»:

Банк ВТБ (Армения) и Mastercard объявили результаты совместной акции
Банк ВТБ (Армения) и международная платежная система Masterсard подвели итоги совместной акции «Летим на Мальдивы».
В банке отметили, что в итоговом розыгрыше призов приняли участие 100 самых активных держателей карт Cirrus/Maestro, MasterCard Standard и Gold MasterCard Банка ВТБ (Армения), которые в период с 15 июня по 15 сентября 2016 года оплатили покупки картами (в том числе в интернет-магазинах) на сумму от 500 000 драмов.
Призы были разыграны 29 октября 2016 года в 21:00 в прямом эфире телеканала «Армения ТВ». Победителей определили методом случайной выборки. Было разыграно 5 туристических пакетов на отдых в Армении на двоих, и обладателями этого приза стали Лилит Лазарян, Артем Хачатрян, Мария Саргсян, Мариета Мелконян и Грачик Кахинян, а счастливым победителем акции, который выиграл путешествие на двоих на Мальдивские острова, стал Рудик Оганджанян.
«Банк ВТБ (Армения) и Masterсard регулярно проводят маркетинговые кампании, направленные на стимулирование безналичных платежей и повышение осведомленности потребителей относительно функциональности и удобства платежных карт, и с каждым разом все больше клиентов банка принимают в них участие», - говорится в сообщении.
В банке также отметили, что, по сравнению с предакционным периодом, в период акции безналичный оборот по разным категориям карт вырос от 25% до 107%, «что стало возможным благодаря активному участию клиентов».